978-83-7519-122-6
święty, święci
religia

Czy wiemy o św. Janie Chrzcicielu dużo? Wiemy, że był ostatnim prorokiem zwiastującym narodziny Syna Bożego. Wiemy, że chciał przygotować grzeszników na spotkanie z Chrystusem Panem. Ale jak wyglądało w szczegółach jego życie? Książka ks. Zygmunta Podlejskiego odpowiada na te pytania. Pokazuje życie i działalność Jana Chrzciciela od cudownych narodzin w łonie bezpłodnej Elżbiety, aż po męczeńską śmierć z wyroku Heroda II Antypasa. Autor z dużym wyczuciem realiów epoki rozwija opowieść o procesie dojrzewania Jana Chrzciciela do wypełnienia powierzonej mu przez Boga misji zwiastuna Syna Człowieczego.

źródło opisu: http://wydawnictwo.net.pl/38/JAN-CHRZCICIEL-.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/38/JAN-CHRZCICIEL-.html