Lily i zaklęcie zdrajców

Okładka książki Lily i zaklęcie zdrajców Holly Webb
Okładka książki Lily i zaklęcie zdrajców
Holly Webb Wydawnictwo: Papilon opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Lily and the Traitor's Spell
Papilon
2013-01-01
2013-01-01
9788324520374
Patrycja Zarawska

Moim zdaniem najsłabsza ze wszystkich czterech części, choć wciąż ciekawa. Mimo wszystko mam wrażenie, że autorka koniecznie chciała napisać cztery tomy, ale na ostatni brakło jej pomysłów. Pewnych rzeczy nie mogłam w pełni zrozumieć, a epilog... Cóż, trochę zawiódł.

Pomimo to książka podobała mi się, podobnie jak cała seria, którą polecam nie tylko dzieciom!

Poziom magii nie spada, jednak nie jest to już to samo co pierwsze 2 części. Cienka książka, napisana dużymi literami. Mało akcji, wygląda to jakby autorka po prostu za wszelką cenę chciała wymęczyć serię do końca, a nie miała już pomysłów. A dobre strony są takie, że... em... zakończenie było też słabe. Było OKEJ, ale nie SUPER.

Teraz, gdy dziewczynki uwolniły swojego ojca, mogą usunąć złe zaklęcia ze starszej z nich.
Jednak, gdy przejmują one nad nią kontrolę, staje się jasne, że spisek już niedługo dojdzie do skutku. Kolejnym problemem może okazać się fakt, iż matka dziewczynek może już znać ich kryjówkę. Na dodatek przestała interesować się Georgie, a zamiast tego skupiła swoją uwagę na Lily. Siostry, ich ojciec, Rose, Henrietta i reszta ich przyjaciół, będą musieli połączyć siły i stawić czoło złu. Czy uda im się, mając przeciwko sobie potężnych magów ? Czy spisek dojdzie do skutku ? Czy magia znów będzie dozwolona ? ,, Lily i zaklęcie zdrajców '' to już ostatnia z przygód Lily i Georgie. Podobała mi się, choć była najkrótsza ze wszystkich. Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/zaczytanamary/

Pierwsza i czwarta część najlepsze i w każdej jest tyle samo magii i emocji . Bardzo mi się podobała. Gorąco polecam .

Godne zakończenie serii, którą bardzo polubiłam. Dość mrocznie i ciekawie, magia, smoki, królestwo, te klimaty!

Bardzo mi się podobała, w końcu dowiadujemy się o zaklęciu rzuconym przez matkę na jedną z dziewczynek. Godne zakończenie świetnej serii

• Literatura młodzieżowa
  • 2017