Konstytucje firm rodzinnych. W kierunku długowieczności

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Konstytucje firm rodzinnych. W kierunku długowieczności
biznes, finanse
meszka31

Czy istnieje sprawdzona recepta na długowieczność firmy rodzinnej? Jak można zapewnić firmie rodzinnej trwałość, stabilność i wielopokoleniowy wymiar? Autorzy wskazują, że nadzieją jest profesjonalnie opracowana konstytucja firmy rodzinnej, która regulując kwestie nadzoru właścicielskiego, prowadzi do zwiększenia zaufania, jedności rodziny, a tym samym trwałości biznesu rodzinnego....

"Konstytucja to nasze zobowiązanie do ciągłości i poszanowania praw, zasad, reguł wobec współczesnych i przyszłych pokoleń. Konstytucja firmy rodzinnej to zobowiązanie do utrzymania ciągłości i poszanowania rodzinnej przedsiębiorczości. To zobowiązanie wobec firm rodzinnych jest ważnym fundamentem społecznego i gospodarczego dobrobytu tak naszego kraju, jak i całej Europy".

prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego,
Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001

"Książka opisuje obszary związane z sukcesją, wartościami oraz barierami występującymi w przedsiębiorstwach rodzinnych, wskazując zarówno dylematy, jaki drogi rozwoju. Autorzy swoje refleksje opierają na badaniach i analizach, niekiedy obalając mity, czasem przedstawiając zaskakujące treści i rozwiązania. Publikacja ta stanowi swoiste vademecum prowadzenia firm rodzinnych".

Ewald Raben, CEO Raben Group

"Pracując nad konstytucją naszej rodziny, natknęliśmy się na wiele trudnych momentów. To był proces emocjonalny zarówno dla nas, założycieli, jak i dla naszych dzieci. Ponieważ jednak był odpowiednio moderowany, wychodzimy z niego silniejsi o zdefiniowanie głównych wartości, jakie chcemy pielęgnować w naszej rodzinie biznesowej, i szereg zasad, które dla nas wszystkich mają być kierunkowskazem na przyszłość. Konstytucja stała się strażnikiem tego, co wspólnie postanowiliśmy. Dlatego polecamy ją wszystkim rodzinom biznesowym, które pragną zbudować wielopokoleniowe firmy, a przy tym zadbać o dobro i siłę swoich rodzin".

Jacek Kostrzewski, założyciel Grupy Kapitałowej Kostrzewscy

"Wiele rodzin biznesowych w Europie ma już konstytucję firmy rodzinnej. W większości rodzin jednak wciąż jej brakuje. I jednym, i drugim publikacja ta dostarczy argumentów, jak zadbać o długowieczność swoich biznesów. Wskaże przykłady i udzieli praktycznych rad, które dadzą przedsiębiorcom szansę dalszej profesjonalizacji biznesu prowadzonego przez rodzinę, a tym samym szansę rozwoju biznesu i rodziny. Jestem przekonany, że dla właścicieli polskich firm rodzinnych to cenna i ważna publikacja".

prof. Peter May, właściciel PETER MAY Family Business Consulting

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!