Łamigłówki. Idź do celu

Okładka książki Łamigłówki. Idź do celu
Okładka książki Łamigłówki. Idź do celu
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada Cykl: Łamigłówki Seria: Łamigłówki [Adamada] interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2015-01-01
9788374206433
Łamigłówki idź do celu Adamada

Konkretną ścieżką do celu

Seria książeczek "Zostań mistrzem!" to urozmaicone zbiory łamigłówek przeznaczonych dla młodszych dzieci w różnym wieku, od przedszkola do pierwszych klas szkoły podstawowej. Łamigłówek o zróżnicowanym stopniu trudności. Książeczki cechuje wygodny, poręczny format i możliwość łatwego wyrywania kartki z jednym zadaniem ze zbiorku. To sprawia, że można zabrać ze sobą w podróż czy na wakacje niekoniecznie całą książeczkę. Takie podejście sprawdzi się znakomicie przy pracy w grupie - każde dziecko może dostać własne zadanie do rozwiązania. Na końcu każdej książki znajdziemy rozwiązania wszystkich zamieszczonych w nich łamigłówek. Do rozwiązywania zadań, oprócz samej chęci, nie potrzeba wiele - wystarczy ołówek i gumka.

"Idź do celu" nie należy do zbioru najbardziej wymagających łamigłówek. Nawet młodsze dzieci są w stanie szybko zrozumieć obowiązującą w nim zasadę: należy dojść do wyjścia zaznaczonego na kartce idąc ścieżką złożoną z obrazków ułożonych w określony sposób. Dla każdego zadania podany jest schemat trzech następujących po sobie obrazków. Trzeba go powielać w poszukiwaniu wyjścia odpowiednią ilość razy, wybierając drogę tylko w poziomie lub w pionie, nigdy po skosie. To zadanie na ćwiczenie dokładności, cierpliwości i koncentracji.

Jak zwykle w serii "Zostań mistrzem!" rysunki są estetyczne, kolorowe, zabawne i często bajkowe. Powinny spodobać się dzieciom, bo w naturalny sposób przywołują na twarz uśmiech. To bardzo fajny pomysł na miłe spędzenie czasu i na pobudzenie szarych komórek naszych pociech.

Konkretną ścieżką do celu

Każda karta to inny zestaw trzech obrazków, niezwykle kolorowych (choć zdarzają się strony z jedynie czarnymi barwami),które umieszczone na górze są swoistym wzorem. To według kolejności tych ilustracji dziecko musi poruszać się po planszy umieszczonej poniżej: w prawo, lewo, górę, dół lub po skosie... Byle dotrzeć do wymarzonej strzałki oznaczającej koniec zadania a tym samym tego ciekawego labiryntu.

Jak poszło mojej córce? Jak na pięciolatkę (książeczka ma oznaczenie 8+) to wyśmienicie. Wiele kart zrobiła bezbłędnie, z kilku wybrnęła po drobnych zagubieniach się "na trasie" a kilka zostawiła sobie na inny czas. Bardzo szybko zrozumiała idę zadania i widać było u niej naprawdę ogromny zapał i chęć do odkrywania kolejnych kart, które kryły niespodzianki w postaci nowych obrazków oraz zmieniającego się kierunku strzałek. Zadania nie są zbyt trudne, nie zniechęcają - nawet jeśli coś się nie udało, zagubiło, pomyliło, skręciło zupełnie nie w stronę wyjścia - do dalszej wędrówki, do próbowania, naprawiania, szukania nowych, poprawnych tras.

całość recenzji oraz zdjęcia: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/amigowki-idz-do-celu.html

• 2015 (przeczytane)
  • +2015