Dlaczego szczękamy zębami? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Tłumaczenie: Dominika Julia Umińska
Seria: Historyjki dla ciekawskich dzieci
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Warum klappern wir mit den Zähnen? Vorlesegeschichten rund um unseren Körper
Ag2S

Historyjki, które pozwolą dzieciom, odkryć niektóre tajemnice ludzkiego ciała. Czy wiesz, że włożone do nosa ziarnko grochu może tam wykiełkować? Że ślina jest dla ludzkiego organizmu bardzo ważna? Dlaczego woskowina w uszach musi być gorzka, skąd się biorą kozy w nosie i z jakiego powodu w czasie kataru nawet najlepszy przysmak smakuje jak wata? Mały Tomek wkłada sobie do nosa mrożony...

Historyjki, które pozwolą dzieciom, odkryć niektóre tajemnice ludzkiego ciała.

Mały Tomek wkłada sobie do nosa mrożony zielony groszek, a jego starszy brat zastanawia się, czy ziarnko może tam wykiełkować. Mikołajek dostrzega kłaczek w pępku taty i próbuje dociec, skąd on się tam wziął. Lenka i jej tata odkrywają, dlaczego ślina jest tak ważna. Lila już wie, dlaczego bywa taka zła, a mały wampir Jaron z przykrością stwierdza, że w czasie kataru nie czuje smaku nawet najlepszego kisielu z czarnej porzeczki, polanego śluzem ze ślimaków.
W dziewiętnastu zabawnych, trzymających w napięciu i bardzo pomysłowych historyjkach znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Książkę pięknie i dowcipnie zilustrowała Nina Hammerle.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/index.php?mod=products&pid=33328

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/index.php?mod=products&pid=33328

Misia-i-Tosia | 2016-03-12

Książka zawiera dziewiętnaście zabawnych czasem trzymających w napięciu historyjek odpowiadających na pytania dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Trzeba brać poprawkę, że nie są to informacje zgodne z najnowszymi badaniami ale jedynie zabawne odpowiedzi na pytania dzieci.

Poznamy więc miedzy innymi historie Mikołaja, którego młodszy brat wsadził sobie zielony groszek do nosa. Razem z nimi poznamy odpowiedź na pytanie czy groch może wykiełkować w nosie?
Dowiemy się również skąd się biorą kozy w nosie.Jest to przezabawna historia piekarzy, którzy pieką kozy w nosie. Będą oni tak mili, że podzielą się przepisem na wspaniałą kozę w nosie.
Razem z wampirkiem Jaronem dowiemy się dlaczego wszystko smakuje jednakowo, kiedy mamy katar.

W książce znajdziemy jeszcze odpowiedzi na pytanie takie jak czy strach potrafi paraliżować, po co nam ślina czy da się pić, wisząc głową w dół na wiele innych. Wszystko wpleciono w opowiadania i sytuacje, w których dziecko ma szansę się odnaleźć...

knigoholiczka | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

W mojej biblioteczce można znaleźć kilka poprzednich książek z serii "historyjki dla ciekawskich dzieci". To, moim zdaniem, pozycja warta zakupienia. Pochwalić należy między innymi ładne ilustracje, które są w stanie zainteresować moją trzyletnią siostrzenicę (siada i ogląda, opowiada sobie historyjki). Ale to nie wszystko- książka ma jeszcze treść edukacyjną.
Dla niektórych dorosłych tematy poruszane w książce mogą być obrzydliwe (znajdziemy w niej rozdziały poświęcone różnym sprawom np. dlaczego siuśki są żółte, dlaczego woskowina w uchu jest gorzka, czy strach potrafi sparaliżować, skąd się biorą kozy w nosie, dlaczego kiedy jesteśmy źli mamy ochotę wrzeszczeć, dlaczego nie czujemy smaków gdy mamy katar. I wiele innych. Oraz jeden wiersz- o puszczaniu bąków.
Autorka wychodzi naprzeciw młodemu czytelnikowi i próbuje odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania, nawet takie, które na pierwszy rzut oka wydają się bezsensowne. Wiele ludzi nie ma ochoty czytać czegoś takiego bo to...

AnnaSikorska | 2016-01-15

„A co to?” i „A dlaczego?” to najczęstsze początki pytań zadawanych przez dzieci ciekawe świata. Cierpliwy rodzic zna lub potrafi znaleźć odpowiedź na każde pytanie, a do tego umiejętnie przybliża wiedzę pociesze. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ czasami coś, co nam wydaje się proste, oczywiste, logiczne w dziecięcym świecie już takie nie jest i wymaga zadania kolejnych pytań. Szukanie, główkowanie i wymyślanie prostych odpowiedzi przemawiających do małych odkrywców jest nie lada wyzwaniem.
Rodzicom i opiekunom ciekawskich dzieci z pomocą przychodzi Andrea Schütze. W swojej książce „Dlaczego szczękamy zębami? Historyjki dla ciekawskich dzieci wyjaśnia nie tylko problem szczękania zębami. Pojawią się tam przygody małych i dużych, prawdziwych i wymyślonych postaci przybliżających skomplikowany świat. Liczni bohaterowie zabierają małych czytelników na wędrówkę pozwalającą wyjaśnić prawa biologii, fizyki, chemii, psychologii.
W książce znajdziemy opowieści, które doskonale mogą...

nieperfekcyjnie | 2016-01-14
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Dlaczego woskowina w uchu jest gorzka? Po co nam ślina? Dlaczego kiedy jesteśmy źli, mamy ochotę wrzeszczeć? Czy siusiu zawsze jest żółte? Dlaczego wszystko smakuje jednakowo, kiedy mamy katar? Co robią łzy? Dlaczego szczękamy zębami? Kto nocą chodzi po domu? W dziecięcych głowach znajdują się miliony pytań, na które niekiedy nie potrafimy udzielić odpowiedzi. W takich przypadkach nie pozostaje nic innego, jak posiłkowanie się eksperckimi stronami internetowymi, a jeszcze lepiej - książkami, które nie tylko odpowiedzą na nurtujące pytania, ale przy tym dadzą mnóstwo radości podczas lektury.

"Dlaczego szczękamy zębami?" to książka zawierająca dziewiętnaście opowieści, przekazująca odpowiedzi na pytania, jakie nierzadko kiełkują w dziecięcych umysłach, a jednocześnie intrygują również dorosłych. W końcu chyba wiele osób chciałoby dowiedzieć się, czy groch może wykiełkować w nosie, skąd się biorą kozy w...