Spotkanie ze wstydem

Okładka książki Spotkanie ze wstydem Anna Dodziuk
Okładka książki Spotkanie ze wstydem
Anna Dodziuk Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
47 str. 47 min.
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Instytut Psychologii Zdrowia
2006-01-01
2006-01-01
47 min.

Okładka książki Rodzina alkoholowa. Jak lepiej ją rozumieć? Część 1. Tajniki pracy socjalnej Anna Dodziuk, Ewa Spaczyńska
Rodzina alkoho... Anna Dodziuk, Ewa S...
Okładka książki Rodzina alkoholowa. Jak skutecznie pomagać? Część 2. Warsztat pracownika socjalnego Anna Dodziuk, Ewa Spaczyńska
Rodzina alkoho... Anna Dodziuk, Ewa S...

Miałam ostatnio okazję przeczytać krótką książeczkę psychoterapeutki Anny Dodziuk pt. „Spotkanie ze wstydem”. Wstyd, nieśmiałość, skłonności do zaniżonej samooceny to jedne z moich największych problemów (i pewnie również wielu z Was, choć nie każdy się do tego przyznaje - ba, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę),więc z chęcią poświęciłam chwilkę na zapoznanie się z tą pozycją.
Bądźmy szczerzy, kto się nie wstydzi? Nikt, prawda? Nawet ci, którzy udają całkowicie pewnych siebie czegoś się wstydzą - często oni nawet bardziej od innych. Podobno bowiem zazwyczaj wybieramy jedną z dwóch „najłatwiejszych” opcji radzenia sobie z zażenowaniem wszelkiego rodzaju: jedna to pasywna, która skupia się na unikaniu krępujących sytuacji (takie osoby to „szare myszki” próbujące być niewidzialne - zdecydowanie do nich należę),druga zaś to aktywna, która stawia na niedopuszczanie wstydu do głosu - i tu właśnie mamy tych wszystkich „pewniaków”, którzy swoją postawą często chcą po prostu zagłuszyć swój wstyd.
W „Spotkaniu ze wstydem” dowiadujemy się, co to właściwie jest za uczucie i „z czym to się je”. Dostajemy propozycje, jak najlepiej sobie ze wstydem poradzić i trzeba przyznać, że to wszystko ma sens. Będę próbowała coś zrobić z własnym zażenowaniem, choć nie sądzę, bym miała kiedyś przestać być „szarą myszką”, jako że zwyczajnie nie lubię być w centrum uwagi. ;)
Polecam. Pewnie, to nie powieść, a te czyta się najchętniej, ale wydaje mi się, że od czasu do czasu warto sięgnąć po pozycję, która może nam w jakiś sposób pomóc.

• 3.1.4. Wypożyczone
  • 2015
  • _Pozyczona
  • _Papier
  • 2015
  • Rozwój osobisty, psychologia
  • 03. Self- HELP: wstyd

Dodaj cytat z książki Spotkanie ze wstydem