czasopisma
Maciek

W numerze: Edytorial Oblicza Ziemi Instynkt pierwotny Za kulisami Skaner: Pioruny, Chełbia, Pamiątki z antyku, Bloodhound, Słoniowa fundacja Twoje zdjęcie Krwawa kość Dla kłusownika słoń wart jest tyle, ile jego ciosy. A że za te ostatnie klienci są skłonni płacić coraz więcej, każde dźwigające je zwierzę jest potencjalnym celem. W Afryce, gdzie władza jest słaba, a na wielu obszarach...

W numerze:

Bloodhound,
Słoniowa fundacja

Twoje zdjęcie

Krwawa kość
Dla kłusownika słoń wart jest tyle, ile jego ciosy. A że za te ostatnie klienci są skłonni płacić coraz więcej, każde dźwigające je zwierzę jest potencjalnym celem. W Afryce, gdzie władza jest słaba, a na wielu obszarach prawo stanowią rozmaite zbrojne bandy, walka z kłusownictwem przynosi liczne ofiary także po stronie obrońców zwierząt. To jest prawdziwa wojna. (Tekst Bryan Christy, zdjęcie Brent Stirton)

BIRMAŃSKIE HIMALAJE
Mjanma przez dekady była krajem zamkniętym. Oczywiście strzelające w górę z tamtejszej dżungli szczyty też były odizolowane – miłośnicy wspinaczki nie mieli okazji, by się z nimi mierzyć. Teraz nadrabiają te zaległości, w końcu to jeden z ostatnich tak dziewiczych dla nich obszarów. Wyruszyliśmy zatem z wyprawą na blisko sześciotysięczny Hkakabo Razi, najwyższy szczyt kraju. (Tekst Mark Jenkins, zdjęcia Cory Richards)

AFGAŃSKIE MES AYNAK
Starożytny buddyjski ośrodek kwitnący dzięki miedzi na wieki zniknął pod zwałami osadów. Dziś archeolodzy odkopują imponujące klasztory i warownie. Sęk w tym, że chętnych do kopania w tym miejscu jest więcej. Aby dostać się do ogromnego pokładu miedzi, trzeba zebrać gigantyczną górę... (Tekst Hannah Bloch, zdjęcia Simon Norfolk)

KAMELEON ZMIENNY JEST
Te jaszczurki słyną ze swoich anatomicznych osobliwości, z których najciekawsze są radykalne zmiany koloru skóry. Co oznaczają i jaki mechanizm się za nimi kryje? Wydaje się, że naukowcy ostatecznie zgłębili ten problem. (Tekst Patricia Edmonds, zdjęcia Christian Ziegler)

ARGENTYŃSKA PROWINCJA
Świat argentyńskich grup etnicznych jest wprawdzie niezwykle fotogeniczny, ale fotograficzny projekt, który tu prezentujemy, ma również pozaestetyczny cel. (Tekst i zdjęcia Marco Vernaschi)

RAJ PO LATACH
(Tylko w Klubie Prenumeratora)

źródło opisu: www.national-geographic.pl

5 (2 ocen i opinii)
Chmura
Claudia Pietschmann

8 (2 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

Ryan Calejo

Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas
Małgorzata Gutowska-Adamczyk

8 (1 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!