Shazam!
Shazam, Billy Batson
komiksy
Dąbek

Opowieść o herosie władającym prawdziwą magią! Przed tysiącleciami organizacja czarodziejów i czarodziejek powoływała Obrońców, którzy z ramienia magów walczyli z niesprawiedliwością w Sześciu Światach. Jednym z wybrańców został Adam, mający obalić tyranię najeźdźców gnębiących krainę Kahndaq. Z czasem stał się najpotężniejszym z Obrońców, ale przeszedł na stronę zła i od tej pory nazywano go Czarnym Adamem. W końcu udało się go pokonać i uwięzić w zapieczętowanym grobowcu. Mijały lata, a magia znikała z naszego świata. Ostatni z żyjących do dziś starożytnych czarodziejów wie, że pewnego dnia Czarny Adam się obudzi, dlatego od dawna szuka nowego Obrońcy, który ochroni ludzkość. Nastoletni sierota Billy Batson jest nieznośnym łobuzem. Tuła się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, nigdzie nie mogąc zagrzać miejsca. Pewnej nocy zostaje przeniesiony do pradawnej siedziby czarodziejów, gdzie okazuje się, że moc wybrała go na nowe wcielenie Obrońcy... "Shazam" jest dziełem dwóch bardzo znanych amerykańskich autorów. Scenariusz napisał Geoff Johns (Liga Sprawiedliwości, Superman, Green Lantern), a rysunki stworzył Gary Frank (Midnight Nation. Plemię cienia, Hulk, Supergirl). Wcześniej autorzy ci współpracowali przy bestsellerze "Batman: Ziemia Jeden".

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1845.html

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/277269-shazam

Planche | 2019-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2019

- Lekki i przyjemny komiks
- Sposób przedstawienia historii Shazama z perspektywy jego upartego charakteru szybko się nudzi
- Naciągane i zbyt szybkie zakończenie

comboometga | 2018-09-16
Przeczytana: 14 września 2018

Świetnie wyważony komiks - odpowiednia ilość akcji, dialogów, humoru i powagi. Nie pojawiają się żadne chaotyczne sceny, wszystko jest jasne i klarowne, bez niepotrzebnych wstawek czy wątków.
Najbardziej dziwi mnie tylko sam fakt otrzymania mocy przez głównego bohatera, ale nie mam jak się o to spierać, ponieważ tak po prostu jest. Co prawda inna forma niż wszędzie, nieoczywista i banalna, ale jednak charakterystyczna i zapadająca w pamięć.
Sam komiks czyta się szybko i przyjemnie, polecam.

QUEENfan | 2018-09-07

Rewelka, na podstawie wątków z tego komiksu będzie oparty film który będzie miał premierę w przyszłym roku.

Wiedźminka | 2017-10-19

Tytuł: "Shazam!"
Autor: Geoff Johnes
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Egmont

Shazam! wydany został w serii Nowe DC Comics i jest to jedyny samodzielny komiks o tym bohaterze. Billy Batson to 15-letni dzieciak, który mieszka w domu dziecka i szuka rodziny zastępczej (a raczej robią to za niego). Chłopak bowiem jest niezłym rozrabiaką, nie lubi słuchać innych, a do szkoły czuje obrzydzenie. Pewnego dnia udaje Mu się znaleźć dom u Państwa Vasquezów, którzy oprócz niego adoptowali już piątkę innych dzieciaków. Billy’emu od początku się to nie podoba, nie uważa Ich za swoją rodzinę, cała sytuacja jest dla Niego naciągana. Nie pamięta swoich prawdziwych rodziców – jedyne co ma to ich zdjęcie w portfelu. W szkole broniąc Mary i reszty zadziera z rozpieszczonymi łobuzami, synami najbogatszego człowieka w mieście. Nocą wychodzi z domu, i przez przypadek trafia do komnaty Czarodzieja – starca, który mimo wielkich wątpliwości oddaje mu swą moc i zmienia Go w Shazama! Robi to niechętnie jednak...

Apfelbaum | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok, Komiksy
Przeczytana: 30 lipca 2017

Jest to połączona w jedno historia powstania Shazama i walki z jego największym wrogiem Czarnym Adamem. Ogółem podobała mi się. To dobrze wymyślona historia. Mamy sieroty, tygrysa, brak wiedzy o tym kim się jest skąd pochodzi. Legendę z jakiejś starożytnej krainy. Trochę humoru i relacji pomiędzy nowym rodzeństwem. Kreska jest taka trochę zbyt mrocznawa i realistyczna, ale wygląda nieźle.

PolishPopkulturę | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Świetnie się bawiłem podczas lektury. Wszystko tu, od głównego bohatera, przez prowadzenie fabuły, aż po prorodzinny wydźwięk zakończenia, przypominało mi klasyczne familijne filmy przygodowe z lat 80' i 90'. Polecam bardzo, także jako prezent dla dzieciaka, który dopiero zaczyna swoją przygodę z komiksami. Ode mnie 8 z małym minusem.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Hari_Seldon | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

Nowa wersja Kapitana Marvela. Główny bohater to Billy Batson, osierocony młody chłopak, który zyskuje umiejętność przemiany w tytułowego Shazama – ostatniego strażnika magii wykorzystującego swoje moce by pomagać potrzebującym. Jednakże wraz z pojawienie się Shazama, powraca również Czarny Adam, antybohater dysponujący podobnymi mocami co bohater… Poprzednią wersję tego superherosa znam słabo – głównie miałem okazję zapoznać się z jego przeciwnikami w serii „52”. Jednakże omawiany tu album jest na tyle sprawnie napisany, że nawet osoba zupełnie nieznająca postaci jest w stanie się odnaleźć. Oczywiście fani bohatera znajdą w komiksie masę smaczków nawiązujących do poprzedniej wersji. Protagonista, na pozór wydaje się strasznym bucem, ale wraz z rozwojem akcji poznajemy jego przeszłość i zaczynamy rozumieć jego zachowanie. Także postacie drugoplanowe są świetnie rozpisane – szczególnie przybrane rodzeństwo Billy’ego, to bardzo sympatyczna gromadka. Przeciwnicy pojawiający się w...

Mateusz Kosiński | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

Shazam przypomina fantazję dziecka. Dlatego uważam, że infantylność była w tym przypadku niezbędna. Poza tym to trzymająca tempo historia, którą spodoba się ośmiolatkowi i trzydziestolatkowi.

Zapraszam na mojego bloga bo więcej informacji na temat komiksów:

pozeramkulture.blogspot.com

Bastard | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

7/10 – BARDZO DOBRA

Po śmierci rodziców Billy Batson trafia do domu dziecka. Aroganckiemu i butnemu piętnastolatkowi nie jest łatwo znaleźć rodziny zastępczej, więc Vasquezowie mogą być dla niego ostatnią szansą. Jednak to wcale nie nowy dom odmienia życie Billy’ego, chłopak zostaje bowiem wybrany przez starego czarodzieja na powiernika starożytnej mocy. Od tej pory wypowiadając słowa „Shazam” może zmienić się w bohatera władającego nieograniczonymi możliwościami. Jak narwany nastolatek poradzi sobie z tak wielką mocą? Co się stanie kiedy na jego drodze stanie istota równie potężna? Intencją Czarnego Adama jest zniszczenie cywilizacji, a pierwszym celem na jego liście jest właśnie nowy Shazam.

Z całej plejady największych bohaterów uniwersum DC postać Shazama była mi do tej pory najmniej znana, zupełnie więc nie wiedziałem, czego mogę się po tym komiksie spodziewać. Ogromnym plusem okazał się więc dla mnie fakt, że scenarzysta Geoff Johns zdecydował się opowiedzieć historię...

Yave | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Bardzo przyjemny komiks. Tyle mi przychodzi na myśl. Czasami zajeżdżająca schematami historia chłopca-sieroty, który w życiu miał ciężko, a za pomocą należnie zdobytych mocy poznaje wartość rodziny i przyjaźni. Napakowana akcją i pozytywnie nastrajającym humorem, porządnie narysowana i idealna zarówno dla znawców, jak i tych, którzy Shazama znają tylko z nazwy.

Obwiałem się, że będzie to najsłabsza odsłona serii "Nowe DC Comics", a okazało się, że właśnie w prostocie leży geniusz i bardzo chętnie poznam kolejne przygody tego właśnie bohatera.