Podstawy polityki gospodarczej

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

W badaniach nad oporem chodzi zasadniczo o to, w jakich okolicznościach jednostka może uniknąć wciągnięcia przez wir ideologii, który na różne sposoby powstaje w warunkach dyktatury. Jest to możliwe często dzięki używaniu pojęć, którym nadaje się nowy sens.

Łukasz Lelonek | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Praca Waltera Euckena podejmuje rozprawę z historycznym determinizmem i rozważa kwestię ustroju gospodarczego i relacji z ustrojem politycznym i społecznym.

Ogromną zaletą książki jest jasna myśl autora, która nie gmatwa lecz objaśnia, czasami wręcz na poziomie elementarnym, zasady ekonomii.

Polecam.

Hator | 2016-03-14