Magiczne kółeczka czyli origami płaskie z koła - Dorota Dziamska

Wydawnictwo: BIS
hobby

Technika origami płaskie z koła polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół różnej wielkości i formowaniu z nich modeli, które następnie są lekko podklejane na kolorowym kartonie. To niewiarygodne, jak wiele form można ułożyć z kół: kwiaty, zwierzęta (żabka, jamnik, wiewiórka, królik), choinkę, koszyczek wielkanocny, świętego Mikołaja, pajace, lalki. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i ucznió

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-04-16

Jedną z ważniejszych umiejętności jest zdolność planowania działań. Wiąże się z tym wykonywanie poszczególnych procedur w określony sposób. Pierwsze próby nauki tej niezwykle trudnej umiejętności polegają na układaniu pierwszych prostych drewnianych puzzli. Później zadania są coraz trudniejsze, by móc stać się bardzo zaawansowane i wymagające pracy podzielonej na etapy. Bardzo przydatne w procesie uczenia jest łączenie nauki z rozrywką. Co bardziej bawi dzieci niż malowanie, wycinanie klejenie i zagniatanie? Własnoręcznie wykonane zabawki cieszą bardziej niż te kupione, a do tego rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale i wyobraźnię. Wystawa z takich prac malucha pozwala śledzić jego postępy, ale również budować jego wiarę we własne umiejętności.

W tego typu zabawach świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju origami rozwijające zmysł przestrzenny. Książeczki z wzorami można kupić w wydawnictwie bis proponujące bardzo wiele tego typu książeczek, a kółeczka wykonać samodzielnie...

Małgosia | 2013-06-16
Na półkach: Przeczytane, Dekoracje