Terapia antystresowa poprzez sztukę. 101 mandali i dzieł sztuki oczyszczających i wzmacniających naszą psychikę

Wydawnictwo: Siedmioróg
10 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kolorowanki
sztuka
niwemang

Od najdawniejszych czasów artyści poszukiwali piękna i dobra i starali się je wyrazić w swoich dziełach. Ta niezwykła książka zaprasza Cię, Czytelniku, do twórczego odkrycia niezwykłej tajemnicy wielkich dzieł sztuki. Wsłuchaj się w głos własnych inspiracji i nadaj barwy tradycyjnym mandalom tybetańskim, malowidłom faraonów, abstrakcyjnym motywom sztuki islamu, scenom z tradycji chrześcijańskiej utrwalonym na średniowiecznych witrażach, geometrycznym wzorom z dywanów perskich, wyrafinowanym ornamentom markieterii francuskiej czy obrazom secesyjnym. To kreatywne zajęcie, zwane mandalą i cenione na całym świecie, w zaskakujący sposób wprowadzi Cię w stan relaksacji i da poczucie głębokiego szczęścia. Z jednej strony praca w skupieniu nad formami geometrycznymi wyrwie Cię z natłoku myśli, sprzyjać będzie harmonijnemu oddychaniu i wyrównaniu pracy prawej i lewej półkuli mózgu, w konsekwencji czego zaznajemy wewnętrznego spokoju. Z drugiej strony aktywne obcowanie z największymi dziełami sztuki pozwoli Ci w osobliwy sposób odczuć zawarte w nich piękno i dać się ponieść euforii aktu twórczego.

W książce użyto białego papieru off setowego o gramaturze 140 g/m2, który będzie doskonałym podkładem zarówno dla wszelkiego rodzaju kredek czy tuszów, jak i farb akrylowych, akwareli i pasteli. Twarda oprawa została zaprojektowana, aby ułatwić pracę nad mandalami. Ilustracje zostały ułożone w rozdziały według epok z historii sztuki, a każdy rozdział jest opatrzony wstępem. W indeksie na końcu książki znajduje się wykaz oryginalnych dzieł sztuki, które posłużyły tutaj za inspiracje.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl

źródło okładki: http://siedmiorog.pl

karolina | 2018-10-22
Przeczytana: 14 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Terapia antystresowa poprzez sztukę wydawnictwa Siedmiorog jest to dzieło, które pozwala nam wybrać się w podróżowanie po świecie sztuki. Ilustracje ułożone są według epok historii sztuki, czyli Sztuka sakralna Tybetu, Sztuka starożytnego Egiptu, Dywany perskie, Sztuka islamu, Witraże katedralne, Sztuka markieterii XVII i XVIII wieku, Malarstwo secesyjne. Rozdział poprzedzony jest wstępem, w którym możemy przybliżyć sobie daną epokę historii sztuki. Jest to bardzo dobry pomysł w takim dziele. Mamy możliwość pokolorowania prześliczne dzieła sztuki, które możemy znaleźć na całym świecie, np. Ramzes III, Faraon, Tutenchamon, wzorzyste dywany, mandale tybetańskie. Znaleźć w książce możemy również witraże prezentujące świętą Marię Magdalenę, cuda Matki Boskiej, ukrzyżowanie Jezusa oraz dzieła secesyjne lub inne kolorowanki. Na końcu znajdziemy indeks z wykazem dzieł sztuki.

Książka jest niespotykana, niecodzienna i urzekająca. Jestem nią bardzo zachwycona. Dzieło oprawione jest w...

kodoga | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Przepięknie wydana kolorowanka, zupełnie inna od tych, które masowo już zalewają rynek. Podzielona na kilka działów zawierających wzory charakterystyczne dla różnych okresów i miejsc. Znajdziemy tu między innymi tybetańskie mandale, przykłady sztuki starożytnego Egiptu, czy sztuki islamu, ale także witraże katedralne, malarstwo secesyjne oraz sztukę markieterii. Każdy rozdział rozpoczyna krótki opis charakteryzujący rodzaj przedstawianej w nim sztuki. Jeśli do tego dodać twardą, piękną oprawę i mięsiste karty, na których śmiało można się wyżywać obustronnie, to wyłania się kolorowanka idealna, która rzeczywiście posiada odstresowujące właściwości, bo już samo jej dotykanie przywołuje uśmiech na twarzy :)