Na długie wieczory. Koloraże

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
kolorowanki
sztuka
Nowe Horyzonty

Koloraże to piękna seria książek, która podbiła serca tysięcy wielbicieli kolorowania w Polsce. Spędź długie wieczory, relaksując się przy fantazyjnych i klimatycznych wzorach, które stworzyły dla Ciebie polskie artystki. Na kartach najnowszego tomu Koloraży znajdziesz tajemnicze zwierzęta, które ukryły się w zaśnieżonym lesie, przemierzające nocne niebo sowy i magiczne wzory płatków...

Na kartach najnowszego tomu Koloraży znajdziesz tajemnicze zwierzęta, które ukryły się w zaśnieżonym lesie, przemierzające nocne niebo sowy i magiczne wzory płatków śniegu. A to dopiero początek!

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/koloraze-na-dlugie-wieczory,142

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/koloraze-na-dlugie-wieczory,142

Patrycja Wołowicz | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016

Kilka słów o fabule:
Koloraże to kolorowanki antystresowe dla dorosłych. W tej odsłonie odnajdziesz zimowe krajobrazy, śnieżne motywy, oraz liczne leśne zwierzęta i jeszcze więcej!

Moja opinia:
Z początku nie rozumiałam tego szumu wokół kolorowanek dla dorosłych, do chwili gdy dostałam swój pierwszy egzemplarz tej książki. Kiedy zaczęłam kolorować nie mogłam przestać aż do skończenia rysunku. Uzależniłam się. Codziennie wykonuję co najmniej 1 rysunek. Zdecydowanie nie radzę wam zabierać się do tej książki, gdy macie dużo roboty, bo nie będziecie mogli się oderwać. To świetny pomysł dla prezent dla każdego. Naprawdę pozwala się odprężyć i miło spędzić czas. Do wyboru mamy ponad 90 różnych rysunków począwszy od prostych krajobrazów i futurystycznych wzorów przez średnio zaawansowane obrazki do bardzo dokładnych prac wymagających wiele uwagi. Dzięki kolorowaniu możemy nauczyć się wiele cierpliwości i dokładności. Idealna rozrywka na długie wieczory. Zdecydowanie polecam!

Oprawa...

Nowe Horyzonty | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Tym razem mam przyjemność przedstawić Wam kolorowankę Wydawnictwa Relacja. Tematyka kolorowanki związana jest z zimową porą roku, dlatego idealnie nadaje się na długie wieczory. Znajdują się w niej między innymi pejzaże, niektóre z ptaków zimujących w kraju, jak również inne zwierzęta, do tego jemioła, przeróżne wzory płatków śniegu, sowy, bombki czy różnego rodzaju zawijasy. Pomimo, że za oknem raczej aura jesienna, to przynajmniej w kolorowance można poczuć przypływ zimy.

Biorąc pod uwagę stronę techniczną kolorowanki... Okładka zachwyca swą barwnością, od razu nasuwa się na myśl, co takiego można otrzymać w środku. Zeszyt jest formatu A4. Książka składa się z 92 ilustracji, które są drukowane obustronnie. Kartki nie są wyrywane, ani nawet podszykowane do tego by móc je wyciąć, ponieważ kolorowanka jest klejona. Tutaj minus za to, że niektóre z ilustracji kończą się w miejscu sklejenia książki, przez co ciężko jest dokończyć obrazek. Próbowałam rozginać książkę, owszem udało...