Sztukoterapia - Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek

Okładka książki Sztukoterapia - Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek praca zbiorowa
Okładka książki Sztukoterapia - Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont UK Seria: Sztukoterapia sztuka
sztuka
Sztukoterapia
Egmont UK
2015-04-04
2015-04-04
sztuka terapia kolorowanki secesja art deco

Chodź, pokoloruj swój świat

Jakiś czas temu cały świat ogarnęła fala "BE CREATIVE!", w efekcie czego na rynku pojawiły się przeróżne publikacje mające na celu wydobyć z nas tę kreatywność. Przeróżne dzienniki do niszczenia, nie-książki, książki bezsensu, do pracy itd. Co prawda kolorowanki różnią się od wymienionych cudów. Mają one przede wszystkim działać antystresowo na użytkowników, ale nie można zaprzeczyć, że w jakimś tam stopniu pobudzają kreatywność.

"Sztukoterapia. Art Deco. 100 antystresowych kolorowanek" to książko-kolorowanka wypuszczona przez wydawnictwo Egmont. Ta pozycja już na pierwszy rzut oka wyróżnia się od pozostałych kolorowanek, które są dostępne na rynku. Jej okładka wykonana jest z grubego i bardzo twardego tworzywa. Jest naprawdę solidna i szczerze mówiąc nie przypomina typowych kolorowanek.

Jak sama nazwa i okładka wskazują - w tej kolorowance znajdziemy ilustracje inspirowane dziełami ART DECO oraz ART NOUVEAU. Są to dwa spośród najważniejszych stylów artystycznych XX wieku. ART NOUVEAU skupia się na naturze, spiralnych ornamentach i kobiecych kształtach. Natomiast ART DECO jest jego przeciwieństwem, uprzywilejowało geometrię, składając hołd innowacjom przemysłu.

W tej pozycji znajduje się 100 kolorowanek, a niektóre motywy zajmują dwie strony. Większość kolorowanek jest bardzo szczegółowa i można powiedzieć, że dość monotonna. Jednak kolorując takie wzorki można się naprawdę odprężyć i na jakiś czas zapomnieć o wszystkim innym.

Dzięki twardej oprawie "ART DECO" kolorować można nawet "na kolanie". Kartki również są dość grube, naprawdę dobre jakościowo - sztywne i matowe, bardzo gładko się po nich koloruje, a co najważniejsze - nie przebijają! Nawet pisaków!

Ta kolorowanka dla dorosłych tematycznie bardzo różni się od tych obecnych na rynku. Z pewnością spodoba się miłośnikom stylów artystycznych XX wieku, a także tym, którzy poszukują niebanalnych wzorów. Jej eleganckie i solidne wykonanie z pewnością zadowoli każdego i pozwoli odkryć nowe oblicze kolorowania.

"Sztukoterapia. ART DECO .100 antystresowych kolorowanek" na pewno zostanie ze mną na długi czas, gdyż naprawdę jest tam sporo do kolorowania.

http://www.recenzjum.pl/2015/08/sztukoterapia-art-deco-100.html : recenzja i masa zdjęć kolorowanek

W dzisiejszych czasach tempo życia jest ogromne, mamy mnóstwo obowiązków i spraw do załatwienia. Zapominamy o sobie, nie potrafimy się relaksować, a potrzeby innych przekładamy nad własne. A nie ma nic cenniejszego niż zrelaksowana mama czy spokojny pracownik. Przedstawię Wam książkę, która może pomóc w osiągnięciu takiej harmonii.

„Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek” z serii Sztukoterapia to zestaw wyjątkowych czarno-białych szablonów do pokolorowania. Tak, tak, kolorowanki dla dorosłych... :-) Francuzi oszaleli na ich punkcie i masowo je wypełniają, wymieniają opinie i zakładają strony poświęcone tym pozycjom. Ta nowa moda przyszła również do Polski i u nas także zyskuje swoich zwolenników. I nic dziwnego. To świetny sposób na odstresowanie. Bo kolorowanki wbrew pozorom nie są zarezerwowane tylko dla dzieci.

Książka o której mowa od razu urzekła mnie swoją oprawą. Twarda, pozłacana okładka przywodzi na myśl jakąś magiczną księgę albo oryginalny szkicownik. Gdy zajrzymy do środka to przenosimy się do XX wieku i poznajemy dwa style artystyczne: art nouveau (hymn do natury, spiralne ornamenty i kobiece kształty) i art déco (geometria i hołd innowacjom przemysłu). Wszystko w formie kolorowanek, które mamy za zadanie wypełnić. I tu właśnie zaczyna się nasza sztukoterapia. Każda strona zawiera mnóstwo szczegółów i elementów, co sprawia, że jest to rozrywka na długie godziny. Kiedy zajmujemy się kolorowaniem, dobieraniem kolorów to wyłączamy się, odstresowujemy i odpoczywamy. To naprawdę działa, sama się o tym przekonałam :-)

„Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek” to idealny prezent... dla siebie! Niech nasza codzienność nabierze kolorów, bo każdy z nas na to zasługuje :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

„Art Déco. 100 antystresowych...

Francja wrażliwa na piękno już tworzy, relaksuje się poprzez sztukę. A my? Mamy ku temu doskonałą okazję. Pojawił się przepiękny album/książka do kolorowania dla dorosłych. Macie ochotę na porcję sztuki w dobrym wydaniu?
Zatem zabieramy się do pracy: malujemy "Węże wodne" z G. Klimtem, dekorujemy samochód w stylu R. Casasa, a może wykonamy lampę albo witraż z Tiffany? To coś niebywałego, przeciętnie utalentowany człowiek może uczestniczyć w tworzeniu piękna, bawić się sztuką, być myślami z twórcami niezwykłych wzorów, które uczą i cieszą oko i umysł. Dwa najważniejsze style XX wieku są w zasięgu naszych rąk. Do tego kolorowanki są pięknie wydane, w grubej sztywnej oprawie, z pozłacaną wyklejką. Aż 128 propozycji do kolorowania, a na końcu opis poszczególnych dzieł i ich twórcy.
Zapraszam do odprężenia, relaksu, tworzenia.

Po prostu muszę pochwalić okładkę; pięknie pozłacaną z ciekawym motywem art deco do tego z grubością pozwalającą użyć jej jako podkładki do rysowania. A jeżeli lubicie artystów takich jak: Klimt, Mucha, Tiffany i style art deco i art nouveau to możecie sami poczuć się jak artyści dając obrazkom życie w postaci koloru. Jak dla mnie na plus jest dublowanie obrazków (niektóre ornamenty są w wielu wersjach) co pozwala wypróbować różną paletę barw, albo spędzić czas z kimś bliskim. Nie wiem czy będzie to miało efekt odstresowujący, ale dla tych którzy lubią rysować może to być dobra zabawa na wiele godzin.

POCZUĆ SIĘ MISTRZEM

Poznajcie art Nouveauiart déco, dwa style, które należały do najważniejszych w wieku XX. Art nouveau zwany inaczej Secesją starała się dążyć do jedności najróżniejszych dziedzin sztuki, art déco, wywodząc się bezpośrednio z niej właśnie, stanowiąc niejako odpowiedź na jej założenia i bunt przeciw jej zasadom, hołdował dekoracjom. Dwa przeciwne bieguny czy może dwa uzupełniające się składniki? Dzięki nowej modzie na naszym rynku – modzie antystresowych kolorowanek przeznaczonych dla dorosłych – która do Polski przybyła wprost z kraju sztuk wszelakich, Francji, teraz każdy może poznać te style, a przede wszystkim odprężyć się w inteligentny sposób. I poczuć jak mistrz.

Czym jednak różnią się te kolorowanki od tych, które w dzieciństwie każdy z nas z pasją zapełniał pociągnięciami kredek bądź flamastrów? Przede wszystkim precyzją i stopniem skomplikowania. Szczegółowe, piękne ilustracje, które czytelnik ma oblec w paletę barw, wymagają prawdziwego zaangażowania. Od dzieł witrażowych i motywów, przez kafelki i posadzki, po dzieła wielkich mistrzów, jak Alfons Mucha czy Paul Klimt. Książka zabiera czytelnika/kolorystę w podróż przez sto ilustracji a zarazem przez olbrzymią paletę przykładów zastosowania obu nurtów w praktyce.

Poza wartością relaksacyjną, publikacja niesie także ze sobą niezaprzeczalną wartość poznawczą, utrwalając zasady rządzące poszczególnymi stylami bardziej, niż wszelkie podręczniki, a przy tym nie epatując przecież żadnymi pisanymi formułkami. Sztuka przede wszystkim trafiać ma do serca, nie do umysłu obcującego z nią – czas na refleksje przychodzi potem, a tych i w tym wypadku nie zabraknie.

Oczywiście omawiając „Sztukoterapię…” nie można nie wspomnieć o jakości wydania. Gruby papier doskonale spełnia swoje zadanie, twarda oprawa zaś chroni nasze artystyczne osiągnięcia. Wystarczy tylko wziąć do ręki kredki, otworzyć kolorowankę i dać się ponieść wyobraźni. Ale uwaga! Rzecz wciąga, a każdy rysunek to zabawa na długie godziny.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/04/22/sztukoterapia-art-deco-100-antystresowych-kolorowanek/

POCZUĆ SIĘ MISTRZEM

2088

Dla mnie to taka koloroterapia. Myślę, że w połączeniu z dobrą muzyką stanowi doskonały antydepresant. No i jaka to przyjemność znowu wziąć do ręki kredki....

Ja sam nie miałem dość cierpliwości, ale moja ukochana żona spróbowała
i muszę stwierdzić że to działa! Żona w pełni odstresowana!!! Polecam :)

Ja sam nie miałem dość cierpliwości, ale moja ukochana żona spróbowała
i muszę stwierdzić że to działa! Żona w pełni odstresowana!!! Polecam :)

• Książki z Empiku
  • Do recenzji