Koloraże. Hippie & Paisley

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
8 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kolorowanki
sztuka

Kolorowe lata siedemdziesiąte powracają na kartach Koloraży. Sentymentalna podróż do epoki Janis Joplin i Johna Lennona, do krainy wolności i swobody, gdzie czas nie ma znaczenia, a młodzieńcza beztroska maluje świat na kolorowo. To też ukłon w stronę Orientu i jego bajecznych wzorów paisley. Zjawiskowe motywy roślinne i fantazyjne kształty przeniosą nas w egzotyczny świat i tylko od Ciebie...

Kolorowe lata siedemdziesiąte powracają na kartach Koloraży.

To też ukłon w stronę Orientu i jego bajecznych wzorów paisley.

Zjawiskowe motywy roślinne i fantazyjne kształty przeniosą nas w egzotyczny świat i tylko od Ciebie zależy, jakie nadasz mu barwy.

źródło opisu: www.mamania.pl

źródło okładki: www.mamania.pl

Wybredna Maruda | 2015-08-31
Przeczytana: sierpień 2015

Z czym kojarzą Ci się lata 70. i 80.? Z Janis Joplin? Johnem Lennonem? Wolnością, beztroską i dziećmi-kwiatami? A czy wiesz, czym jest ‘Paisley’? Zapraszam na moment odstresowania w towarzystwie bardzo klimatycznych kolorowanek – Koloraże. Hippie&Paisley.

Koloraże to zestaw polskich kolorowanek. Miałam już do czynienia z Kwiecistymi Łąkami, a teraz czas na krok w przeszłość i zapoznanie się z nowymi wzorami.

Hippie to czasy hipisów, beztroskiej zabawy i szaleństw. W kolorowance tej znajdziemy zarówno odnoszące się do tej epoki napisy i ilustracje (LOVE, PEACE), jak i różnorodne wzory, które nie narzucają nam z góry konkretnej kolorystyki – możemy dać się ponieść wodzą wyobraźni i tworzyć własne, małe dzieła sztuki.

Czym natomiast jest Paisley? To fantazyjne wzory i motywy roślinne odnoszące się do Orientu, do perskich materiałów i zdobień. Charakterystyczne łezki pojawiają się tam bardzo często, a teraz i my możemy poćwiczyć ich projektowanie.

Hippie &Paisley to 128 stron...

Witajcie w kolejnej KREATYWNEJ SOBOCIE. Dzisiaj coś nowego, czyli kolorowanka z wydawnictwa, którego u mnie na blogu jeszcze nie było. Zainteresowały mnie z racji swojej oryginalności. Ta wyróżnia się na tle wszystkich innych dostępnych na rynku z racji swojej tematyki. Bo widzicie, to nie jest kolejna z tych, do których bez zielonej kredki nie podchodź.

Ilustracje w tej kolorowance przywodzą na myśl lata 70. i kolorowe stroje hipisów. O tak - tutaj nie musicie obawiać się, że kwiatowe kolory staną się w waszych szufladach gatunkiem wymarłym. Kolorujcie na wszystkie odcienie tęczy, choćby miały one do siebie nie pasować. To zdecydowanie ogromny plus tej odsłony Koloraży. Można bawić się barwami i odcieniami bez strachu, że coś wyjdzie nie tak. Będzie się gryzło? Jeszcze lepiej!

Podoba mi się to, że autorzy stworzyli szalone obrazki pełne szczegółów. Przeróżne napisy, serduszka, nic nie znaczące rysunki bardzo fajnie się komponują. Z tego powodu właśnie ta kolorowanka wylądowała...

Ivka | 2015-11-06
zabkazielona | 2015-10-05