Wyzwanie czytelnicze LC

Wiele hałasu o Julię

Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Cykl: Minnie i Daisy. Przyciółki na zawsze (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Minnie & Daisy. Best Friens Forever. Much Ado About Juliet
kaczor donald, książeczka
Amanda

Gdy Minnie dowiaduje się, że w ramach zajęć z kółka teatralnego uczniowie przygotowują sztukę Szekspira "Romeo i Julia", postanawia za wszelką cenę w niej zagrać. Nie tylko dlatego, że uwielbia tę sztukę. Minnie skrycie kocha się w Pawełku Szpilce, który jest gwiazdą całej szkoły. Pawełek jest pewniakiem do roli Romea, więc jeśli Minnie uda się zostać Julią, będzie mogła pocałować go na scenie.

Minnie uczy się na pamięć kwestii Julii, dużo czyta na temat renesansu i szyje sobie piękny kostium. Jest przekonana, że uda jej się wygrać casting, jednak w wyniku nieoczekiwanego zamieszania rolę Julii dostaje... Daisy, jej najlepsza przyjaciółka! Minnie czuje się zdradzona i przestaje się odzywać do koleżanki.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie