Garfield. Klątwa egipskich kotów

Wydawnictwo: Siedmioróg
Curse of the Cat People
emik84

Garfield i Odie wpadają do magicznego lusterka. A potem wypadają z niego w całkiem innym wymiarze. Znajdują tam mnóstwo winogron i całą pustynię fioletowego piasku. A oprócz tego natykają się na tajemniczą kocią piramidę, armię niebieskich kotów i przebiegłą kocicę kapłankę. Garfieldowi udaje się nawet zostać faraonem, i to jeszcze przed obiadem! Czy pomarańczowy kot pozostanie już na zawsze władcą fioletowej pustyni? I czy zatrzyma przy sobie żółtego szakala - Odiego? A przede wszystkim: o czym tak naprawdę mówi starożytna przepowiednia, a może raczej straszliwa klątwa?
Klątwa egipskich kotów, napisana z charakterystycznym dla historii o Garfieldzie poczuciem humoru, stanie się ulubioną książką każdego dziecka w wieku wczesnoszkolnym (od 6 do 10 lat). Dzieci uczące się czytać zachęci do samodzielnej lektury, a maluchom i czytającym im rodzicom nie pozwoli się od tej lektury oderwać.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google

książek: 2009
palalela | 2019-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Nigdy nie wierz niebieskim kotom!

Kiti | 2015-07-29

Garfield to postać tak nietuzinkowa, że na pewno każdy z Was choć raz o nim słyszał. Razem z Odim, swoim psim przyjacielem, tworzą duet nadzwyczajny. Ilustracje zajmują tutaj całe strony, są bardzo wyraźne, a Garfield wygląda jak wyjęty z telewizora. W jednych książeczkach tekst jest krótszy, ale częściej, a innych - dłuższy, ale nie na każdej stronie. Myślę, że jest go prawie tyle samo w każdej z tych publikacji. Historie są ciekawe, a cena bardzo zachęca do zakupu. Książki są wydane w sztywnej oprawie w kwadratowym formacie. Na początku i na końcu na dwóch stronach następuje krótkie przedstawienie bohaterów z krótkim opisem, co czeka ich w danej bajce.

Liz, przyjaciółka Jona, właśnie wróciła ze swojej podróży do Egiptu. Odwiedziła przyjaciela, przyprowadzając ze sobą swoją młodą krewną Heather oraz przynosząc lusterko. Dziewczynka chciała się bawić w chowanego z Garfieldem i Odiem. Pies polizał lusterko i razem z kotem przenieśli się w magiczny świat, gdzie rządziła Nefrekotka....

emik84 | 2015-07-18

Najbardziej leniwym i grubym kotem jakiego znam jest bez wątpienia Garfield. Jego ulubionymi zajęciami są oglądanie telewizji, spanie oraz pożeranie ogromnych ilości lasagne. Właściwie głównie na tych przyjemnościach skupia się całe jego życie. Mieszka w domu Jona Arbuckla wraz z psem imieniem Odie, nad którym, swoją drogą, nieustannie się pastwi.
Postać Garfielda stworzył Jim Davis, amerykański twórca komiksów. Pierwszy komiks, z tym rudym kociakiem w roli głównej, ukazał się w 1978 roku. W latach 90. mogliśmy śledzić natomiast jego perypetie już na ekranach TV.

Dziś opowiem o pełnej humoru książce z serii Garfield pt. Klątwa egipskich kotów”. Wszystko zaczyna się zwyczajnie. Liz, dziewczyna Jona, przywozi mu w prezencie z wycieczki do Egiptu magiczne lusterko. Oczywiście nikt nie zdaje sobie z tego sprawy i w tym cały problem. Lusterko zaczyna dziwnie błyszczeć i wciąga Odiego oraz Garfielda do zupełnie innego świata, w którym królują egipskie koty. Otóż według przepowiedni...