National Geographic
czasopisma
Maciek

W numerze: - EDYTORIAL - OBLICZA ZIEMI - INSTYNKT PIERWOTNY - DZIENNIK ODKRYWCY - SKANER: * Ptasie gniazda * Małże * Lodowy hałas * Króliki doświadczalne * Dinozaury * Gatunki na handel * Biała Wojna - TWOJE ZDJĘCIE - JAPONIA: Kraj Kwitnącej Wiśni jest fascynujący z wielu powodów. Niezwykła tradycja, wyrafinowana technologiczna współczesność i społeczeństwo rozpięte między tymi...

W numerze:
* Dinozaury
* Gatunki na handel
* Biała Wojna
- TWOJE ZDJĘCIE
- JAPONIA: Kraj Kwitnącej Wiśni jest fascynujący z wielu powodów. Niezwykła tradycja, wyrafinowana technologiczna współczesność i społeczeństwo rozpięte między tymi biegunami, które dorobiło się paru fenomenów. (Tekst Paweł Musiałowski)
- NA TROPACH EBOLI: Wiemy o nim niewiele. Zabójczy wirus kryje się gdzieś w trzewiach Afryki, by co jakiś czas na krótko wychynąć, zaatakować i znów się przyczaić. Ostatnia epidemia miała jednak rozmiar dotąd nie notowany. Czy dopadniemy ebolę? (Tekst David Quammen, zdjęcia Pete Muller)
- PLUTON: Długo uchodził za ostatnią planetę w Układzie Słonecznym. Ostatnio jednak został zdegradowany do klasy planet karłowatych. Mimo to zagadki z nim związane są warte poznania, zwłaszcza że w lipcu minie go sonda, która pozwoli lepiej mu się przyjrzeć. (Tekst Nadia Drake, grafika Dana Berry)
- AMAZONKA: Wiadomo było, że źródła największej rzeki świata znajdują się gdzieś w Andach. Ale który strumień uznać za początek? Rozstrzygnięcie związanych z tym kontrowersji wymagało paru wypraw, a do ostatecznych ustaleń walnie przyczynili się Polacy. (Tekst Marcin Jamkowski)
- GANDHI SUPERSTAR: Ten asceta, intelektualista i działacz społeczny w pewien sposób stworzył współczesne Indie – dał im polityczną tożsamość i ideę walki bez przemocy. Co z jego dziedzictwa przetrwało do naszych czasów? (Tekst Tom O’Neill, zdjęcia Rena Effendi)
- ORKI NA UCZCIE: Mimo że orki noszą też groźne miano zabójców wielorybów, w relacjach z członkami swego stada potrafią być bardzo altruistyczne, a przede wszystkim tworzyć i przekazywać niezwykłe techniki polowań. (Tekst Virginia Morell, zdjęcia Paul Nicklen)
- PORTUGALIA W NATURALNEJ RÓWNOWADZE: (Tylko w Klubie Prenumeratora)

źródło opisu: www.national-geographic.pl

• Milczenie aniołów
  • Rekursja
  • Kuglarz
  • Nierozłączki. Heca z opiekunką
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Podręcznik dla superbohaterów. Tom 1: Podręcznik

7,69 (16 ocen i opinii)
Frankly in Love
David Yoon

7,88 (8 ocen i opinii)
What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
Benjamin K. Bergen

8 (1 ocen i opinii)
Maszyny takie jak ja
Ian McEwan

7,25 (16 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

7,2 (10 ocen i opinii)
Nierozłączki. Heca z opiekunką
Annie Barrows

8 (3 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7 (2 ocen i opinii)
Podręcznik dla superbohaterów. Tom 1: Podręcznik
Elias Vahlund , Agnieszka Vahlund

8 (6 ocen i opinii)
Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata
Annie Barrows

8 (5 ocen i opinii)

Japonia posiada bardzo ciekawą kulturę. Za wieloma jej elementami wręcz przepadam. Architektura, ogrody, sztuka. Jednak Japonia nie stoi w miejscu. Technika i związany z tym nowym styl życia wpływa na dalszy rozwój kultury. Tworzy nowe zjawiska społeczne.
"Miłość po japońsku" pokazuje do czego może doprowadzić brak czasu i nie tylko. Kiedy życie w realu przerasta swym skomlikowaniem relacji międzyludzkich. Co może zrobić mężczyzna kiedy nie chce mu się zabiegać o względy realnej kobiety bo to zbyt skomplikowane? Współczesna technika przychodzi mu z pomocą. Może sobie kupić kobietę z tworzywa sztucznego "wiernie odwzorowaną" :). Może też pobrać na smartfony jej wirtualną wersję. Taki mężczyzna nie musi się martwić, że "kobieta" z którą będzie miał doczynienia ma za dużo wymagań. Obsługa takiej "kobiety" jest na pewno mniej skomplikowana (chyba że ma dużo opcji i rozbudowana jest instrukcja obsługi).
Lektura skłania do refleksji.