Jesteś ważna

Wydawnictwo: Firmamento
emocje, zarządzanie czasem
anigra

W tej książce przeczytasz o kimś szczególnym. O osobie najważniejszej w Twoim życiu. Zasługuje Ona, na to, by o Nią zadbać i docenić ją. Przystań więc przy Niej i znajdź dla Niej czas. Sprawy ważne zasługują na uwagę. W tej książce spotkasz się z kimś takim. Spotkasz się ze Sobą. Ale nie tylko. Zobaczysz też, że pędząc przez życie, zatracasz siebie. Zapominasz o swoich marzeniach, rezygnujesz...

W tej książce spotkasz się z kimś takim. Spotkasz się ze Sobą.

Ale nie tylko. Zobaczysz też, że pędząc przez życie, zatracasz siebie.
Zapominasz o swoich marzeniach, rezygnujesz ze swoich potrzeb.
Żyjesz złudną nadzieją, że kiedyś ten pęd się skończy. Sam się nie skończy.
To Ty musisz go zatrzymać.

Dzięki tej książce:
- zrozumiesz co wspólnego mają czas i emocje
- poznasz siebie i swoje wartości
- otrzymasz wskazówki, które pomogę Ci odzyskać energię i radość
- odkryjesz co jest dla Ciebie ważne i znajdziesz na to, czas

W atmosferze ciepła i zrozumienia autorka poprowadzi Cię do odkrycia Siebie.

Jesteś ważna! Odkryj, co jest ważne! I rób to, co ważne!

Wydaje nam się, że problemy, które mamy, są związane ze złym zarządzaniem czasem. Tak naprawdę w większości są to nasze problemy emocjonalne, które przekładają się na sposób w jaki żyjemy. - Marta Kaim

źródło opisu: Firmamento

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Eliza Żywicka | 2017-07-06

Są takie książki, po przeczytaniu których muszę się na dłużej zatrzymać.

Jedną z takich pozycji jest książka "Jesteś ważna" - Marta Kaim

Zawarte w niej ćwiczenia pomogły mi :
- zrozumieć, jakie są moje potrzeby,
- podjąć decyzję o ich realizacji,
- zrozumieć, na co więcej nie chcę marnować czasu,
- zrozumieć na co chę przeznaczyć więcej czasu,
- zrozumieć, że do tej pory nie opiekowałam się sama sobą, teraz przyszedł czas by to zmienić,
- wyobrazić sobie jak wygląda mój wymarzony dzień - by dążyć do takiego stanu,
- podsumować moje mocne strony i potencjały,
- przypomnieć sobie jakimi wartościami chciałam się kierować w życiu,
- znaleźć czynności, które zabierają mi najwięcej energii, po to by je wyeliminować,
- uświadomić sobie na co złe w swoim życiu, sama sobie daje przyzwolenie,
- znaleźć własnych złodzei czasu, by się z nimi rozprawić,

Jest to dla mnie bardzo ważna książka i gorąco polecam jej przeczytanie Emotikon heart

Elwira | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Trochę się bałam „brać” za tę książkę, bo co będzie jak mi się spodoba, jak się zmienię – czy chcę się zmienić? A nuż nowa (zmieniająca się ) JA spodobam się sobie i co wtedy…przecież tak mi dobrze w starych przyzwyczajeniach… wróć, nie jest mi dobrze, za dobrze… Zbyt dużo już uwiera mnie i to zbyt długo, jak przyciasne buty. Czas najwyższy już nastał, aby coś z tym zrobić.

Dzięki tej książce rzeczywiście udaje się zwolnić, jej nawet szybko czytać się nie da i nie można, bo są ćwiczenia, które trzeba wykonać, czyli zapisać a niejednokrotnie potem odczytać w spokoju i najlepiej samotności. Zrozumiesz co wspólnego mają czas i emocje. Spróbujesz też poznać bardziej siebie, jak i wartości, którym hołdujesz. Wskazówki zawarte w książce pomogą Ci odzyskać energię, cieszyć się nawet drobiazgami (zwłaszcza nimi). A przede wszystkim odkryjesz co jest dla ciebie ważne i odkryjesz, że masz na to czas! Wszystko „podane”spokojnie, ciepło i powolutku, bez szamańskich demagogii i tym...

kaha | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

"Jeśli zwolnisz i nauczysz się być damą teraźniejszości, Twoje życie stanie się wolne od lęku. Będąc damą, nie walczysz z czasem. Poddajesz się mu i zwalniasz. Wiesz, ze go nie pokonasz. Wierzysz w siebie. Odkrywasz naturalna siebie. Wiesz, że jesteś ważna. Kierujesz się sercem i łagodniejesz. Odzyskujesz świadomość sensu życia." - to dla mnie było nowe i bardzo mądre:)