Vademecum hackingu. Skuteczna obrona sieci przed atakami. Wydanie VII

Tłumaczenie: Tomasz Walczak
Wydawnictwo: Helion
Hacking Exposed 7: Network Security Secrets & Solutions, Seventh Edition

Kompendium wiedzy o bezpieczeństwie systemów informatycznych! Spróbuj wymyślić usługę, która w dzisiejszych czasach realizowana jest w sposób analogowy. Jeżeli chwilę się nad tym zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że praktycznie każdy aspekt naszego życia uległ cyfryzacji. Tysiące informacji dotyczących naszej osoby i działalności codziennie są gromadzone w setkach systemów. Te dane w...

Kompendium wiedzy o bezpieczeństwie systemów informatycznych!

Spróbuj wymyślić usługę, która w dzisiejszych czasach realizowana jest w sposób analogowy. Jeżeli chwilę się nad tym zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że praktycznie każdy aspekt naszego życia uległ cyfryzacji. Tysiące informacji dotyczących naszej osoby i działalności codziennie są gromadzone w setkach systemów. Te dane w prawdziwym oraz wirtualnym świecie są nieustannie narażone na ataki. Najlepszym sposobem obrony jest poznanie technik i możliwości hakerów.

Z tej książki dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o hakowaniu. W trakcie lektury poznasz najróżniejsze narzędzia oraz techniki prowadzenia ataków. Zyskasz niepowtarzalną okazję zgłębienia sposobów identyfikowania dostępnych usług oraz ich słabych punktów. W kolejnych rozdziałach zdobędziesz sporą wiedzę na temat hakowania systemów Windows oraz UNIX, aby przejść do technik zdobywania dostępu do infrastruktury. Hakowanie sieci bezprzewodowych, połączeń VPN oraz VoIP to tylko niektóre z obszarów omawianych przez autorów. Dodatkowym atutem książki jest przekazywanie cennych informacji na temat słabości urządzeń mobilnych.

Obowiązkowe kompendium dla wszystkich osób w jakikolwiek sposób związanych z bezpieczeństwem danych, sieci i urządzeń.

Zobacz, jak łatwo:

*uzyskać dostęp do danych przesyłanych w sieciach WIFI
*wykorzystać słabości popularnych usług sieciowych
*odkryć słabe hasło użytkownika
*uzyskać dostęp do kiepsko zabezpieczonego systemu

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/wszyha.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/wszyha.htm

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!