Psychologia dla sportowców

Wydawnictwo: Inne Spacery
sport psychologia
steely

"Coś poszło nie tak", "To nie był mój dzień" ¦ tak sportowcy z pierwszych stron gazet tłumaczą swoje niepowodzenia. Nawet najlepiej przygotowani zawodnicy ¦ amatorzy i zawodowcy ¦ zwykle zapominają o najważniejszym aspekcie przygotowań sportowych. O treningu umysłu. "Psychologia dla sportowców" zawiera kilkadziesiąt technik i ćwiczeń, które mają pomóc w uzyskaniu i utrzymaniu optymalnego...

"Psychologia dla sportowców" zawiera kilkadziesiąt technik i ćwiczeń, które mają pomóc w uzyskaniu i utrzymaniu optymalnego stanu umysłu podczas ćwiczeń fizycznych i startów w zawodach. Kształtowanie motywacji, pewności siebie i koncentracji. Panowanie nad lękiem, nastrojem i emocjami. Korzystanie z wizualizacji oraz muzyki. To tylko niektóre aspekty psychologii sportu poruszane w książce.

Autorzy to wybitni naukowcy, ale również praktycy, którzy opiekują się zarówno drużynami, jak i indywidualnymi sportowcami w wielu dziedzinach ¦ m.in. bieganiu, kolarstwie, triathlonie, tenisie czy piłce nożnej.

Costas I. Karageorghis to znany na całym świecie badacz psychofizjologicznego i poprawiającego wyniki sportowe działania muzyki. Jest autorem ponad setki artykułów związanych z psychologią sportu. Wyniki jego prac przedstawiały gazety z całego świata, m.in. New York Times, Wall Street Journal, Washington Post.

Jest docentem i szefem katedry na wydziale Sportu i Edukacji Uniwersytetu Brunel w Wielkiej Brytanii.

Peter C. Terry to certyfikowany psycholog, wykładowca w Wielkiej Brytanii i Australii. Jako znany międzynarodowy specjalista psychologii sportowej był konsultantem ponad 100 znaczących imprez międzynarodowych, w tym igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, pucharów świata i turniejów wimbledońskich.
Napisał trzy książki z zakresu psychologii sportu i około 150 artykułów naukowych. Obecnie wykłada psychologię na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Południowego Queensland w Australii.

źródło opisu: http://www.empik.com/psychologia-dla-sportowcow-ka...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/psychologia-dla-sportowcow-b-iext25231190.jpg

Janku Janecki | 2016-11-28

Jak ktoś bierze udział w zawodach sportowych, a nie korzysta z porad psychologa, to po tą książkę musi sięgnać.

Dla trenerów czy instruktorów, pozycja obowiazkowa.

Doominic | 2018-06-26
bartek_książki | 2018-05-05