Wiersze krótsze i dłuższe

Wydawnictwo: Fundacja Odysseum
poezja

Tom pt. Wiersze krótsze i dłuższe - to dojrzała, oryginalna poezja o świeżych obrazach i skojarzeniach. Wyczuwamy wyraźnie, że napisał te wiersze ktoś, kto dużo w życiu doznał i gruntownie to przemyślał. Ale, jak przy każdej postawie artystycznej, Barbary Walickiej nie opuszcza wielka ciekawość świata - i zdziwienie każdym dniem i nocą. Osobnym rozdziałem są krótkie utwory, często istne perły...

Osobnym rozdziałem są krótkie utwory, często istne perły liryczne: "Ariadna", "jaszczurka", "wąż", "ważka". I piękny wiersz "wędrowiec". Są tu nawet wiersze w pewnym sensie historiozoficzne, jak ironiczna "prognoza pogody".

Poetka wdziera się w różne obszary rzeczywistości. Te naprawdę interesujące wiersze cechuje naturalność i swoboda zapisu, znakomite wyczucie słów: waga szczegółu i przedmiotów w utworach - równowaga między światem rzeczy a światem pojęć. --Zbigniew Jerzyna

źródło opisu: Fundacja Odysseum

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!