Poradnik małego patrioty

Wydawnictwo: Publicat
Dagmara

Kolejna książka Marcina Przewoźniaka, autora m.in. bestsellerowego "Poradnika małego skauta" z serii "Dzielni-samodzielni" Bycie Polakiem Małym lub Polką Małą jest fajne i bardzo ważne. Fajne, bo należysz do wspaniałego narodu. Ważne, bo masz piękną ojczyznę o burzliwej historii, bogatych tradycjach, a przy wielu jej bohaterach wysiada nawet James Bond. Żyjesz w ciekawym państwie, którego...

Bycie Polakiem Małym lub Polką Małą jest fajne i bardzo ważne. Fajne, bo należysz do wspaniałego narodu. Ważne, bo masz piękną ojczyznę o burzliwej historii, bogatych tradycjach, a przy wielu jej bohaterach wysiada nawet James Bond. Żyjesz w ciekawym państwie, którego odkrywanie może być fantastyczną przygodą. I właśnie dlatego warto byc patriotą. Taka osoba wie, z czego jest dumna, i rozumie, dlaczego kocha swoją ojczyznę.
Ale czy dziecko może być patriotą? No pewnie! Przekonaj się o tym razem z nami.

Ważna książka:
- dla dzieci - bez nadęcia i patosu pokazuje, co oznacza być Polakiem
- dla rodziców i nauczycieli - pomoże w rozmowie o patriotyzmie, o tym, że wszyscy mamy wpływ na naszą rzeczywistość

Mądry patriotyzm w nowoczesnym świecie.

Seria: Centrum Edukacji Dziecięcej

źródło opisu: https://ksiegarnia.publicat.pl/poradnik-malego-patrioty_p94270

źródło okładki: https://ksiegarnia.publicat.pl/poradnik-malego-patrioty_p94270

Pogromcy Nudy | 2017-03-01
Przeczytana: luty 2017

Książka jest dobrym kompendium wiedzy o Polsce. Znajdziemy w niej najważniejsze informacje i sporo ciekawostek z zakresu historii, geografii, kultury, symboli narodowych czy tematyki społeczno-politycznej. Wszystko to prosto ujęte i zebrane w sposób uporządkowany i przejrzysty.

Oddzielny rozdział poświęcono patriotyzmowi. Poznamy w nim nie tylko definicję tego słowa, ale uzyskamy też praktyczne wskazówki, co patriota powinien robić a czego się wystrzegać; wszystko to w bardzo wyważonych słowach. Bardzo spodobał mi się koncept patriotyzmu dnia codziennego.

„Poradnik”, mimo że przyznano mu kategorię wiekową 6+, to dobra propozycja również dla starszych dzieci czy nawet dorosłych. Można go również wykorzystać, przedstawiając Polskę zagranicznym znajomym.

Pełna recenzja na: http://www.pogromcynudy.com/polskosc-w-pigulce/