Zęboszczotki

Okładka książki Zęboszczotki Bernadette Gervais, Francesco Pittau
Okładka książki Zęboszczotki
Bernadette GervaisFrancesco Pittau Wydawnictwo: Babaryba opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Babaryba
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Przyszywany dziadek Andrzej Damięcki, Stanisława Domagalska
Przyszywany dz... Andrzej Damięcki, S...
Okładka książki Piwnice. Zagadki spod podłogi Aleksandra Cieślak, Dominika Czerniak-Chojnacka
Piwnice. Zagad... Aleksandra Cieślak,...
Okładka książki O.G.R.Ó.D. Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze Ewa Kołaczyńska, Adam Wójcicki
O.G.R.Ó.D. Olś... Ewa Kołaczyńska, Ad...

Książki wydawnictwa Babaryba to najdziwniejsze książki dla dzieci, jakie miałam okazję czytać.

"Zęboszczotki" to dla mnie - jako dorosłego czytelnika - totalny odlot. Niektóre szczoteczki do zębów tak mnie rozbawiły, że nie mogłam przestać się śmiać. Przy innych przewróciłam oczami.

Czy dziecko będzie zainteresowane tak wymyślnymi rysunkami? Zależy pewnie od wieku i charakteru oraz stopnia... wyobraźni.

Nie mam pojęcia, jak ocenić ten tytuł. Nie mogę niestety powiedzieć, że mi się ta książka podobała. Nie mogę też powiedzieć, że widzę siebie czytającą ją mojej córce. Nie za bardzo bowiem wiem, co młody czytelnik miałby z niej dla siebie wyciągnąć.

"Zęboszczotki" to genialna książka, która zainspiruje najmłodszych (i nie tylko) do kreatywnego myślenia. Nie jest to książka do czytania. To książka do oglądania, porównywania i podziwiania wyobraźni autora. Zaręczam, że zadziwi was niejeden raz, spowoduje wybuchy śmiechu i zapewni świetną zabawę. Bardzo cenię książki, które wykraczają poza schematy i moje granice wyobraźni, a ten tytuł z pewnością do takich należy.

Czy przyszło Wam kiedyś do głowy, zwłaszcza podczas mycia zębów, jak różne mogą być szczoteczki?

Moja wyobraźnia niestety ograniczyłaby się zapewne do duża-mała, z krótkimi włoskami - długimi włoskami i do kolorów :)
Dlatego byłam pod ogromnym wrażeniem, gdy w moje ręcę trafiła "ZĘBOSZCZOTKI" od @wydawnictwobabaryba!

Rozbawiła mnie już od drugiej strony, gdzie mamy porównanie zęboszczotki dla kobiety i mężczyzny :)

Jest to obszerny zbiór przezabawnych i minimalistycznych ilustracji ze szczoteczkami do zębów. Znajdziecie tu między innymi zęboszczotkę dla bliźniaków, dla szczerbatych czy dla krokodyla.

Mnie chyba najbardziej rozbawiła zęboszczotka dla dentysty, z kolei mojemu Straszakowi najbardziej spodobała się urodzinowa :)

Koniecznie zerknijcie! Bardzo oryginalny pomysł na książeczkę dla dzieci, przy oglądaniu której ubawicie się także wy sami!
Gwarantuję, że będziecie już do końca życia mieć te przezabawne obrazki przed oczyma podczas szczotkowania zębów :)

A Ty? jaką masz szczoteczę?

Rozbawiła mnie już od drugiej strony, gdzie mamy...

🪥Jeżeli myślicie, że szczotki do zębów mogą być uniwersalne i każda jest odpowiednia dla każdego to nic bardziej mylnego! Dla każdego z Was dobór codziennego artykułu do higieny jamy usnej powiecie być indywidualny!

🪥Więc jeżeli potrzebujecie pomocy w wyborze odpowiedniej szczoteczeki to na pewno Książka "Zęboszczotki " Wam w tym pomoże!

🪥To taki mały Atlas szczoteczek.  Na każdej stronie znajdziemy wyjątkową szczoteczkę , dostosowaną  do każdych potrzeb.

🪥A znajdziecie w nim szczoteczki🪥
-dla kury (zamiast włosia robaki)
- dla muchy ( zamiast włosia kupa💩)
-dla elektryka (z żarówkami)
- dla piekarza ( rączka  bagietki)
- dla meteorologa (cała z chmurki)
-dla podróżującego przez pustynię(z kaktusami)🌵

I wiele wiele innych...
Więc jak widzicie, wybór jest całkiem spory!

A jaka będzie idealna szczoteczka dla Was? 😁

Poza humorem i duzą dawką skiechu muszę zaznaczyć, że u nas świetnie sprawdziła się jako jedna z pierwszych książek do samodzielnego czytania 💪

Książka może nie jest z tych "mądrych " i z morałem ale na pewno należy do tych zabawnych, wyjątkowych , ciekawych i jedynych w swoim rodzaju 😁

🪥To taki mały Atlas szczoteczek. ...

całosc recenzji na https://rokporoku.eu/zeboszczotki

„Zęboszczotki” – hit czy kit?
HIT, bo:
pobudza wyobraźnię, jest treningiem dla umysłu (książka-album),
prowokuje pytania i szukanie odpowiedzi na nie,
aktywizuje,
śmieszy, bawi i uczy,
pozwala oswoić się z tematem szorowania zębów w ciekawy dla dziecka sposób,
zawiera element do dotykania (zęboszczotka dla niewidomego),więc pobudza zmysł dotyku przy zamkniętych oczach,
dziecko poznaje zawody oraz uczy się, że każdy człowiek jest inny (prawo- i leworęczni, niewidomi),
pokazuje, jak nieoczywisty jest świat i że będąc otwarci na nowe wyzwania, ubogacamy nasze wnętrze.
KIT, bo:
zęboszczotka dla muchy to… kupa na patyczku. Eghm, jakoś nie mogę tego przeżyć. Wiem, że świat i z kup się składa i że czasem (przygnieciona życiem) także myślę, że moje życie to jedno wielkie G, ale przetrawić nie mogę tej kupy dla muchy na szczoteczce do zębów. Jakoś… ciut niesmacznie mi i prędko opuszczam tę stronę w poszukiwaniu milszych dla oczu obrazów…
poza tym jednym punktem, jak dla mnie, wad w „Zęboszczotkach” brak.

całosc recenzji na https://rokporoku.eu/zeboszczotki

„Zęboszczotki” – hit czy kit?
HIT, bo:
pobudza wyobraźnię, jest treningiem dla umysłu (książka-album),
prowokuje pytania i szukanie odpowiedzi na nie,
aktywizuje,
śmieszy, bawi i uczy,
pozwala oswoić się z tematem szorowania zębów w ciekawy dla dziecka sposób,
zawiera element do dotykania (zęboszczotka dla niewidomego),...

Książka chwyciła. Dzieciaki szybko łapią tropy, ale też mają swoje pomysły na odpowiedzi, ich myśli podążają różnymi ścieżkami. Trochę przypadkiem wygięliśmy naszą szczotkę na wzór jednej z "Zęoszczotek" https://poczytajnia.pl/zeboszczotki-a-szczotka-na-to-niemozliwe/

Na okładce szczoteczka do zębów dla zapominalskich.
Wewnątrz przedstawiono bardzo śmiałe projekty szczoteczek dla ludzi i zwierząt.
Są szczoteczki dla bliźniaków, dla piekarza, dla hydraulika, dla alpinisty,
dla wchodzących po schodach, dla wielbłąda, dla ślimaka, dla muchy
i innych.
O zęby trzeba dbać!
Nawet, gdy... ich się nie ma ;-p

Córka przeglądała książkę i głośno czytała podpisy.
Nie widząc rysunków starałam się zgadnąć, jak może wyglądać szczoteczka dla danej osoby / zwierzęcia.
Natychmiast wyobraziłam sobie antykolorowankę z poleceniami typu:
narysuj szczoteczkę do zębów dla motyla, dla policjanta, dla dinozaura, dla...
Przedstawiłam ten pomysł córce i zapytałam: "A może Ty coś zaproponujesz?".
Córka: "Mogę nawet zaprojektować!"
Ja: "O, świetnie, narysuj!"
Córka: "To zęboszczotka dla tych, co nie mają zębów. Ups, jest taka w książce."
Ja (ciągle nie zaglądając do książki): "Z gąbeczką?"
Córka: "Nie, trzonek bez włosia. Ale to nie to, co ja wymyśliłam. Ja bym Ci dała po prostu pustą kartkę.
Ups, taka w książce też już jest, podpisano ją >dla człowieka niewidzialnego<".

Śmieszna książka :-)
I kreatywna!
Raczej dla młodszych dzieci, ale my się przy niej nieźle bawiłyśmy :-)
Polecamy! :-)

Na okładce szczoteczka do zębów dla zapominalskich.
Wewnątrz przedstawiono bardzo śmiałe projekty szczoteczek dla ludzi i zwierząt.
Są szczoteczki dla bliźniaków, dla piekarza, dla hydraulika, dla alpinisty,
dla wchodzących po schodach, dla wielbłąda, dla ślimaka, dla muchy
i innych.
O zęby trzeba dbać!
Nawet, gdy... ich się nie ma ;-p

Córka przeglądała książkę i głośno...

Gdy dziecko ma problemy z myciem zębów warto mieć taką książkę co ten trudny temat mu przyblizy i rozśmieszy.

Po takiej lekturze dziecko chętnie sięgnie po swoją szczoteczkę i pewno się ucieszy, że ma przyjemne miękkie włosie. A i pobudzi własną wyobraźnię, bo wydaje się, że ten świat nie ma końca i pod każdego człowieka można wymyślić jego własną oryginalną szczoteczkę. Ilustracje inspirują do wymyślania własnych szczoteczek. Są proste, estetyczne, jednocześnie z dużą dawką humoru i pomysłu. Zachęcają do zabawy, poszukiwań, zestawień, własnej twórczości.

Nie rozumiem tej książki kompletnie. Nie mam pomysłu jak ją czytać z dzieckiem. Nie umiem do niej dorobić fabuły...

• Dla dzieci
  • Matyldzia