Biblia Tysiąclecia - Druga księga królewska T.11

Okładka książki Biblia Tysiąclecia - Druga księga królewska T.11 praca zbiorowa
Okładka książki Biblia Tysiąclecia - Druga księga królewska T.11
praca zbiorowa Wydawnictwo: Pallottinum religia
89 str. 1 godz. 29 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Pallottinum
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
89
Czas czytania
1 godz. 29 min.
Język:
polski
ISBN:
8374483202
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
194
94

Na półkach:

Ciąg dalszy "historiografii" pierwszego królestwa Izraela, gdzie akcja kończy się na popadnięciu w niewolę babilońską. Zaczyna się to od historii Eliasza jego ucznia Elizeusza. Można się tu doczytać pierwszego wskrzeszenia, uzdrowicielskich kąpieli, cudownych odsieczy i dobrego organizowania wywiadu przez proroków. Nie mniej można również znaleźć historie o kanibalizmie w rodzinach przyciśniętych głodem, wiecznych zatargach wewnętrznych i zewnętrznych tworzonych pomiędzy kolejnymi pobieżnie omówionymi władcami. (chyba z obowiązku kronikarskiego). Nie brakuje też wzmianek o ich dekadencji na które z nieprzychylnością spoglądał kler i czym ten ostatni tłumaczył odwrócenie się Boga od narodu wybranego i w konsekwencji jego upadek.

Ciąg dalszy "historiografii" pierwszego królestwa Izraela, gdzie akcja kończy się na popadnięciu w niewolę babilońską. Zaczyna się to od historii Eliasza jego ucznia Elizeusza. Można się tu doczytać pierwszego wskrzeszenia, uzdrowicielskich kąpieli, cudownych odsieczy i dobrego organizowania wywiadu przez proroków. Nie mniej można również znaleźć historie o kanibalizmie w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
150
104

Na półkach:

Postaci przewijających się w tej księdze więcej niż w Grze o Tron i tam było ciężko je zapamiętać, ale nawet giermek miał jakąś historię i głębię, a tu kolejni królowie, którzy są tak płytcy i przedstawieni na tyle powierzchownie, że człowiek zapomina o nich po rozdziale, w którym zostali wymienieni (co może mieć jakiś sens bo po nim zazwyczaj się już nigdy nie pojawiają). Czyta się to trochę jak listę nazwisk z dopiskiem - to syn tego, a to syn tamtego.

Niby pisma natchnione, ale coraz ciężej mi to odebrać jako bardzo głębokie natchnienie, a raczej jak szybka myśl przy fajce na przerwie w pracy. Mam wrażenie, że stwierdzenie "trzeba to czytać metaforycznie" jest tylko po to, żeby jakoś wybronić owe "dzieła" przed tym, jakie one są strasznie płytkie i nijakie.

Jednym zdaniem - trzyma równie niski poziom jak pierwszej części.

Chyba będę musiał biblię czytać z przerwami bo im dalej tym ciężej przebrnąć przez kolejne księgi. Teraz jest już kryzys, a końca nie widać.

W sumie nie dziwi mnie mała liczba ocen w księgach i im dalej tym tych ocen mniej. Po prostu nikt tego nie czyta, tylko przykre, że tyle osób później opiera swoje życie na księdze, z którą się nie zapoznało i zna tylko "najlepsze fragmenty" przeczytane z ambony.

Postaci przewijających się w tej księdze więcej niż w Grze o Tron i tam było ciężko je zapamiętać, ale nawet giermek miał jakąś historię i głębię, a tu kolejni królowie, którzy są tak płytcy i przedstawieni na tyle powierzchownie, że człowiek zapomina o nich po rozdziale, w którym zostali wymienieni (co może mieć jakiś sens bo po nim zazwyczaj się już nigdy nie pojawiają)....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    23
  • Chcę przeczytać
    3
  • Posiadam
    2
  • 2020
    1
  • Lektury dorosłości
    1
  • Biblia, biblijne
    1
  • Lektury młodości
    1
  • Alina
    1
  • Lektury dzieciństwa
    1
  • 2019
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Biblia Tysiąclecia - Druga księga królewska T.11


Podobne książki

Przeczytaj także