Salwator. Kraków. Europa

Wydawnictwo: Politechnika Krakowska
architektura, urbanistyka
historyczna

"Po raz pierwszy w tak szeroki i przemyślany sposób dokonano analizy powstania nowej dzielnicy Krakowa, od symbolicznego niemal widoku Kopca Kościuszki wykonanego z okien pracowni Stanisława Wyspiańskiego, aż do czasów współczesnych. Uważam pracę Katarzyny Bruckman de Renstrom za wyjątkową. Pisana znakomitym językiem, bez zbędnych myślowych spekulacji, łączy w sobie i naukową ścisłość i tę odrobinę poezji, którą narzucił jej temat"
profesor Wiktor Zin

źródło opisu: Politechnika Krakowska, 2003