Odnalezienie Titanica

1993-01-01
1987-01-01
Sławomir Kędzierski
Titanic katastrofy morskie

Okładka książki W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica Robert Ballard, Christopher Drew
W głębinach. W... Robert Ballard, Chr...
Okładka książki Adventures in Ocean Exploration. From the Discovery of the Titanic to the Search for Noahs Flood Robert Ballard, Malcolm McConnell
Adventures in ... Robert Ballard, Mal...
Okładka książki Poszukiwania. Moja historia podwodnych poszukiwań, przygód i odkryć Robert Ballard, Malcolm McConnell
Poszukiwania. ... Robert Ballard, Mal...
Okładka książki Rekin Robert Ballard, Tony Chiu
Rekin Robert Ballard, Ton...

WOW - szczegółowy opis i zdjęcia - duży plus za autora który osobiście brał udział w wyprawie.

Historia Titanica fascynuje mnie odkąd pamiętam, dlatego bardzo cieszę się, że ta książka znalazła się w końcu w moich rękach.

"Odnalezienie Titanica" napisana została przez jego odkrywcę dr. Roberta Ballarda, oceanografa i podmorskiego archeologa.

Wyobraźcie sobie kompletną ciemność, ogłuszającą ciszę oraz temperaturę bliską zeru. Pomijając zabójcze dla człowieka ciśnienie, w takich warunkach przez 73 lata spoczywał Titanic.

Książka jest swoistym pamiętnikiem - Autor przestawia Czytelnikowi swoje motywacje, przygotowania techniczne. Punktem kulminacyjnym jest odnalezienie statku, potem następuje jego rozległy opis. Treść merytoryczna przyozdobiona jest pięknymi, wysokiej jakości zdjęciami i obrazami wprost z dna oceanu.

Słabym punktem książki, jest skomplikowany opis wykorzystywanych technologii. Dla kogoś, kto nie interesuje się choćby znikomo badaniem dna głębin, kilkanaście stron będzie nudnawą gawędą.

Mimo upływu lat od tamtych wydarzeń, pozycja ta w dalszym ciągu niesie ze sobą wartość, jako materiał porównawczy postępującej z roku na rok dewastacji wrakowiska, a także rozwoju technologii badania głębin oceanicznych.

Publikacja obowiązkowa na półce każdego, kto interesuje się historią tego liniowca. Niestety jest trudno dostępna. Na polskim rynku książki bardzo brakuje pozycji związanych z tą tematyką. Może kiedyś to się zmieni?

Album ze zdjęciami z miejsca odnalezienia wraku. Pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Dodatkowo zdjęcia statku i jego historia. Zdecydowana gratka dla osób zafascynowanych historią Titanica.

Ladna ksiazka, wspaniale zdjecia.

Ladna ksiazka, wspaniale zdjecia.

• Egzemplarz papierowy
  • Nie ma doci