Holokaust. Zrozumieć dlaczego

Wydawnictwo: Mówią Wieki
historyczna

Autorzy książki próbują odpowiedzieć na bardzo trudne pytania dotyczące Holokaustu. Rozważają kwestie stosunków społeczeństw do Żydów, a także spojrzenia na nasze współczesne relacje. Dużo fotografii, cytatów z kodeksów prawnych, a także pytania do czytelników pobudzające aktywne odbieranie tekstu.

virginia75 | 2013-12-06

Świetna książka, temat został wyczerpany i doskonale rozwinięty. Autorzy nie ograniczyli się do opracowania samego tylko zagadnienia Holokaustu, ale także historii Żydów, głównych aspektów antysemityzmu od samej starożytności po czasy współczesne. Na każdej praktycznie stronie są ilustracje, zdjęcia czy masa przypisów. Ponadto książkę się naprawdę błyskawicznie czyta (forma podręcznika). Przyda się maturzystom szczególnie tym, którzy planują zdawać historię na poziomie rozszerzonym.

xexaa | 2016-09-16
BMK | 2015-07-12