Edgar Degas. Życie i twórczość

Wydawnictwo: Arkady
historyczna

Degas wciąż poszukujący nowych dróg i technik, nieufny w stosunku do pierwszych sukcesów, był twórcą eksperymentującym. Uczestnik wszystkich wystąpień impresjonistów był jednocześnie głównym przeciwnikiem terminu impresjonizm. Jego sztuka jest wyuczona, złożona, wymagająca od widza takiego samego wysiłku, jaki włożył artysta w jej tworzenie. Dlatego możemy uznać Degasa za malarza awangardy, którą należy pojmować nie jako określony styl, ale nade wszystko jako nastawienie duchowe.Książka z cyklu bogato ilustrowanych,efektownych monografii przedstawiających życie i twórczość największych i najbardziej wpływowych malarzy świata.

Grażyna | 2014-06-07
Przeczytana: 20 czerwca 2014