Love and Lists

Okładka książki Love and Lists Tara Sivec
Okładka książki Love and Lists
Tara Sivec Wydawnictwo: Amazon Digital Services Seria: Chocoholics literatura piękna
Chocoholics
Amazon Digital Services
2013-10-01
2013-10-01

Dziwna to była książka, bo niby o dorosłych ludziach (25 letni bohater),a zachowanie jak u 16-latka, który wkracza w dorosłe życie i odkrywa w jaki sposób poderwać dziewczynę.Całość ratowało to, że był humor w tej książce i to w sporych dawkach, natomiast na pewno minusem był sposób w jaki do siebie odzywają się najbliższe przyjaciółki.

Słodko, zdecydowanie zabawnie, ale i prawdziwie.
Kochasz kogoś kogo znasz całe życie i nie wiesz jak mu to powiedzieć?
No cóż na pewno zapowiada się ciekawa przygoda!
Uśmiałam się do łez z perypetii bohaterów, którzy wykreowani są cudownie. Gavin zdecydowanie rozwalił system! Jest tak nieporadny i niewinny że to aż urocze.
Są to również pierwsze spotkania młodych bohaterów z seksem. Jak to często bywa w wielkich romansach wspaniale, bezboleśnie z wielkimi orgazmami? Taa.. to nie ta historia. Charotte niby bardziej rozgarnięta, ale sama ma swoje za uszami. Jej próby uwodzenia są cudnie nieudolne.
Książka z pewnością dla fanek "Pokusy i łakocie". Jest to bowiem kontynuacja losów dzieci tamtych kultowych postaci...
Gavin i jego wielka parówka powraca z pełną mocą!! ;)

Słodko, zdecydowanie zabawnie, ale i prawdziwie.
Kochasz kogoś kogo znasz całe życie i nie wiesz jak mu to powiedzieć?
No cóż na pewno zapowiada się ciekawa przygoda!
Są to również pierwsze spotkania młodych...

Książka na doła, na gorszy dzień. Śmiałam się cały czas :) Główni bohaterowie troszkę nudni ale cała reszta genialna! Kocham dziadka! Przez Tylera kucyki pony nie są tylko kucykami :) POLECAM

Pierwsza część była rewelacyjna a ta mnie zawiodła, jest dosyć zabawna lecz mało wciągająca..czekałam na porządną akcję a tutaj nic takiego nie było.Pisarka dość szybko przeleciała bohaterów:)

Uwielbiam autorkę tej książki :) Czytając kilka razy płakałam, ale ze śmiechu. Prześmieszne dialogi i sytuacje. Polecam gorąco każdemu, kto lubi się śmiać. Jak dla mnie, morał jest taki, że nie warto planować, bo i tak życie pisze dla nas własne scenariusze :)

"Love and Lists" to druga książka pani Tary Sivec, którą miałam przyjemność czytać. Odkładałam ją długo, bo bałam się, że będzie gorsza niż "Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości". Nic bardziej mylnego, ta nowelka jest nawet lepsza! Śmieszna i zabawna to mało powiedziane, bawiłam się przednio czytając ją!

Ta część jest spin-offem serii "Chocolate Lovers". Akcja rozgrywa się wiele lat później. Gavin, syn Claire, ma już 25 lat i jest skrycie zakochany w córce Liz i Jima - Charlotte, która jest jego najlepszą przyjaciółką od zawsze. Nie ma odwagi wyznać jej miłości, więc razem z jego najlepszym kumplem (Taylor - absolutny mistrz ciętej riposty) tworzą listę, która ma pomóc z zdobyciu serca Charlotte. Jak możecie się domyślić, jest więcej wpadek i krępujących akcji niż romantycznych uniesień! Ale właśnie dzięki temu ta książka powala na kolana. Momentami śmiałam się tak mocno, że nie mogłam złapać tchu!

Tara Sivec trafia do moich ulubionych autorów, i wg mnie śmiało mogłaby pisać komedie!
Kolejny plusik za możliwość spotkania wszystkich bohaterów z poprzedniej części, dalej są tak zakręceni jak wcześniej :)

POLECAM ŚMIAŁO!

Seria "Chocolate Lovers":
1. Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości (Seduction and Snacks)
2. Futures and Frosting
3. Troubles and Treats

Spin-off "Chocoholics":
1. Love and Lists (o 25-letnim Gavinie)

Ta część jest spin-offem serii "Chocolate Lovers"....

Uśmiałam się jak nie wiem to mogę powiedzieć :)
Szkoda, że jest taka krótka bo świetnie się ją czytało, autorka miała genialny pomysł i uwielbiam jej styl pisania.
Najbardziej mnie rozbawiła postać Tylera, jego obsesja z kucykami..brak słów :D on powinien mieć swój pomnik, ten facet doprowadzał mnie do łez ze śmiechu, chociaż nie był głównym bohaterem to i tak jego najbardziej zapamiętałam :D
I ta lista haha masakra, lista przy której pomógł mu właśnie Taylor. Niektóre rzeczy z listy były absurdalne i niesamowicie śmieszne. Głównych bohaterów bardzo polubiłam i ich rodziców oczywiście co mnie też rozbrajało. Ich stosunki oraz odzywki, po porostu epickie ;p Wujek Drew był mistrzem !
Czekam na kolejne części!

Uśmiałam się jak nie wiem to mogę powiedzieć :)

Książka bardzooo pozytywna! :) Zabawna i z humorem :)
Opisywane rodziny są fantastyczne, ale sama takiej bym nie chciała...ich całe życie kręci się wokół seksu i każdy swobodnie o tym mówi, dlatego współczułam Gavinowi i Charlotte, że muszą takie rzeczy wysłuchiwać i to od rodziców! ;D o reszcie rodziny nawet nie odważę się wspomnieć ;D
Co do samych bohaterów i ich pomysłów...o mój boże co za masakra! naśmiałam się jak głupia!! :) i do tego wszystkiego Taylor- skąd on się urwał!?!?!?! jego poczucie humoru i teksty wymiatają :)
Polecam! Od książki nie można się oderwać pomimo tych durnych pomysłów i porad :) Na odstresowanie i pośmianie idealna!

Książka bardzooo pozytywna! :) Zabawna i z humorem :)
Co do samych bohaterów i ich...

nigdy sie tak nie usmiałam jak przy tej książce:))cudownie lekka, na poprawę humoru najlepsza!!!:)

Absolutnie pokręcona! Jest to najbardziej zabawna książka jaką miałam przyjemność przeczytać od dłuższego czasu! Płakałam ze śmiechu przez całe opowiadanie choć nie jest ono długie. Pewnie, że w innych są momenty gdzie można popłakać się ze śmiechu ale tutaj cała, absolutnie cała opowieść jest przezabawna, z super dialogami, zwariowaną rodzinką i prześmiesznymi bohaterami. A listy zrobione przez Gavina i Charlotte powalają na kolana. Polecam, gdyż po przeczytaniu nic już nie będzie takie samo. Scena z wiewiórką i orzeszkami, smerfy w pornolu czy wykorzystanie jedzenia do uwiedzenia partnera rozbawią was do łez.

• 2015
  • Tara Sivec