Kultura Chin. Szkice o kulturze Chin

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Kulturę starożytnych Chin, sięgającą korzeniami w głąb stuleci, charakteryzuje pokoleniowa ciągłość, dzięki której proces rozwoju tej kultury nie zaznał znaczących przerw. Na przestrzeni kilku tysiącleci zachowały się charakterystyczne cechy narodu, język, pismo i tradycje kulturalne, które również dzisiaj określają przynależność każdego Chińczyka, gdziekolwiek na świecie by się znajdował. Niniejsza książka zapoznaję z najważniejszymi aspektami starochińskiej cywilizacji piśmiennictwem, archit

Hiszpana | 2014-07-01
Na półkach: China, Przeczytane