Słownik kieszonkowy polsko-rosyjski i rosyjsko-polski

Wydawnictwo: Russkij Jazyk
języki obce, język rosyjski
geokuba

Wydanie dziewiętnaste, przedruk z osiemnastego wydania.
Słownik zawiera 11500 haseł w części polsko-rosyjskiej oraz 10000 haseł w części rosyjsko-polskiej.
Zestaw haseł słownika ogranicza się do wyrazów najniezbędniejszych, używanych w życiu codziennym.

źródło opisu: Wydawnictwo 'Russkij Jazyk', 1986

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roger | 2018-06-06

Mam w domu identyczne wydanie. Jak do tj pory pierwszy i jedyny, dzięki któremu miałem przyjemność zapoznać się z tym pięknym językiem.

Jarosław Wiśniewski | 2017-07-15

Słownik ma swoje lata. Został wydany w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Pomógł mi kilka razy i spisał się bardzo dobrze. Format mały, kieszonkowy, poręczny. Zestaw haseł ograniczono tutaj do słów najbardziej potrzebnych i używanych z pewną ilością najczęściej używanych zwrotów i wyrażeń.
Słownik rozpoczyna się przedmową od wydawnictwa. Dalej podano najważniejsze zasady wymowy rosyjskiej oraz spis skrótów używanych w książce. Następnie znajdziemy słownik polsko-rosyjski zawierający 10500 haseł. Po nim słownik rosyjsko-polski obejmujący 9000 haseł. Przed słownikiem rosyjsko-polskim wskazówki metodyczne. Używając go trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Ze względu na rok wydania nie znajdziemy w książce wyrazów najnowszych, nowoczesnych. I sprawa druga: jest to słownik mały, kieszonkowy i liczba haseł jest ograniczona przez założenia ogólne takiej publikacji.
Pomocny, przydatny, podręczny słownik. Bardzo dobry i nadal może w wielu przypadkach stanąć na wysokości zadania i być...

Marcin | 2018-10-25
Hekate | 2017-09-25