Artyleria Działa i polowe wyrzutnie rakietowe

Wydawnictwo: Bellona
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

interesujące informacje o systemach artylerii naziemnej, używanych przez armie niemal całego świata
opisy ciągnionych i samobieżnych dział artyleryjnych
dane taktyczno techniczne dział i polowych wyrzutni rakietowych
rysunki i zdjęcia opisywanych s

Koval | 2012-11-05
Na półkach: Militaria, Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2012

Zadziwiająco rozczarowująca lektura. Kolejny dowód na to, że renomowane wydawnictwo, ładna okładka i całkiem solidne wykonanie nie świadczy o jakości książki. O’ Malley stworzył przegląd sprzętu artyleryjskiego dotyczący zwłaszcza dział artylerii polowej: armat, haubic, ich kombinacji, wybranych moździerzy polowych oraz polowych wyrzutni rakietowych, których wykorzystanie taktyczne i funkcje na polu walki często się zazębiają, a jeszcze częściej pokrywają.

Niestety już od samego początku natrafiamy na przeszkody, które nastawiają nas negatywnie do lektury. Marny, żeby nie powiedzieć, że nad wyraz infantylny wstęp. Potem mini rozdział „Przyszłość”, który niczego właściwie nie wnosi (pomijam fakt, że jest przestarzały, ale książka ma ponad 10 lat, więc daruję), ponieważ autor skupia się tylko na amunicji ERFB i pociskach z gazogeneratorem, a to trochę mało. I to jest główna i podstawowa wada tej pozycji – wszystkiego mało i jakby brak pomysłu na książkę. Opisy poszczególnych broni...

wipptal | 2016-10-30
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać