zasady gier w karty

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
hobby

Karty są wynalazkiem starym jak świat. Czyż jednak gra karciana nie dostarcza za każdym razem nowych przyjemnościa Przyjemności wielorakiego typu. Przede wszystkim to przyjemność wspólnego spędzania czasu z ludźmi, których się lubi. Następnie przyjemność otrzymywania kart, układania ich i analizowania oferowanych przez nie możliwości. Także przyjemność wygrywania, ale również przyjmowania porażki z godnością i uśmiechem. Wreszcie przyjemność obserwowania innych, ich dążenia do zwycięstwa, radości po wygranych partiach, choć... i zawodu po przegranych. Ta książka jest dedykowana wszystkim ludziom, którzy oddają się tej przyjemności, czyli większości z nas. Właśnie tej przyjemności ma służyć nasz przewodnik zawierający zasady gier: zarówno tych doskonale wszystkim znanym, jak i tych mało znanych. Każda gra jest zaprezentowana w logicznym i przejrzystym układzie, zaczynając od liczby graczy, wymaganej talii, starszeństwa i wartości kart, poprzez zasady rozdawania i rozgrywki, a na i liczeniu punktów i prowadzeniu zapisu kończąc. Proste i szczegółowe omówienie przebiegu całej partii pozwala wypróbować dowolnie wybraną grę bez żadnego dodatkowego przygotowania. Pozostaje tylko wyrazić życzenie, żeby zachęciła jak najwięcej osób do gry w karty i do wypróbowania nowych gier oraz żeby pomagała rozwiązywać spory, jakie nieuchronnie muszą się zrodzić, gdy do stolika siadają osoby, z których każda zna trochę inne reguły.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-25
AniaKr | 2012-01-16