Czy powstanie klon człowieka? Fakty i fantazje

Wydawnictwo: Diogenes

Książkę otwiera oryginalny artykuł opisujący sposób postępowania, dzięki któremu udało się doprowadzić do narodzin Dolly. Jest to wprowadzenie do dyskusji o ewentualnych możliwościach klonowania ludzi i konsekwencjach tych zabiegów. Głos zabierają biolodzy, socjologowie, psychologowie, prawnicy, religioznawcy, filozofowie, historycy. Czy jesteśmy w stanie stworzyć własnego sobowtóra? Czy mamy do tego prawo? Czy uda nam się przechytrzyć naturę? Czy życie napisze nowe opowiadanie science fiction?

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

drStefanMartel | 2018-02-06
Przeczytana: 2017 rok

Ciekawa książka oparta przemyśleniami i wypowiedziami osób z różnych obszarów nauki i nie tylko. Czytałem tę książkę już jakiś czas temu, ale wróciłem do niej w kontekście informacji jaki obiegła świat (styczeń 2018) nt. sklonowanych makaków. Kolejna granica po Dolly została przekroczona. I chociaż metoda transferu jądra komórkowego do oocytu jest obarczona ryzykiem, błędem i niepowodzeniem. To zapewne nie powstrzymuje to naukowców przed dalszym działaniem i przekroczeniem Rubikonu.

Bastet | 2018-08-28
nera | 2014-12-16