Miasta Księstwa Szczecińskiego do połowy XIV wieku

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
historyczna

Miasta księstwa szczecińskiego do połowy XIV wieku nie są ana pewno książką, którą mógłbym być dzisiaj zachwycony. Na pewno napisałbym ją zupełnie inaczej. Jeśli jednak zdecydowałem się na jej wznowienie, to [...] przede wszystkim ze względu na jej wartość jako encyklopedycznego zarysu najstarszych dziejów sporej części miast niegdysiejszego Pomorza. I właśnie jako kompendium wiedzy o średniowiecznych miastach pomorskich po obu stronach granicy polsko-niemieckiej praca niewątpliwie przyda się zarówno badaczom średniowiecznych miast, jak i regionalistom zachodniopomorskim .z przedmowy autora

| 2015-07-30
kosmotron | 2015-07-05