Cierpiące dusze. Opowieść o nawiedzeniach dusz czyśćcowych

Okładka książki Cierpiące dusze. Opowieść o nawiedzeniach dusz czyśćcowych Marcello Stanzione
Okładka książki Cierpiące dusze. Opowieść o nawiedzeniach dusz czyśćcowych
Marcello Stanzione Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2013-01-01
2013-01-01
Laura Jurga
Nawiedzenia dusze czyściec śmierć

Przypadki spotkań z duszami czyśćcowymi zebrane w jednym miejscu. Przydatne pod względem teologicznym, są cytaty z Biblii potwierdzające stan czyśćca, jako dogamtu.

autor przedstawia dużo ciekawych przykładów ze świata pozagrobowego, przypomina o tym co niewidoczne a jakże prawdziwe.

Ksiazka, ktora bardzo mnie poruszyla, wzmocnila moja wiare i uswiadomila mi wiele istotnych rzeczy o ktorych niby wiedzialam ale zapomnialam. Jestem bardzo wdzieczna mojej mamie ktora mi o niej opowiedziala co zachecilo mnie do jej odszukania i zakupu a mojemu narzeczonemu za to ze namowil mnie abym wkoncu po nia siegnela.
Czuje sie wzbogacona przez lekture tej ksiazki i tresci w niej zawartej.

Czuje sie wzbogacona przez lekture tej ksiazki i...

Odnoszę wrażenie, że ks. Marcello Stanzione wyspecjalizował się już w tematyce objawień wszelakiego rodzaju i ingerencji mieszkańców tamtej strony lustra w nasze ziemskie życie. Również jego najnowsza książka „Cierpiące Dusze. Opowieść o nawiedzeniach dusz czyśćcowych” porusza podobną tematykę.

Przed laty w rzymskim kościele Najświętszego Serca Jezusa utworzono Muzeum Dusz Czyśćcowych, które funkcjonuje do dziś. Zbiory tego nietypowego muzeum są nader skromne – dziesięć eksponatów umieszczonych w jednej gablocie. Ale jak wszyscy wiem to jakość, a nie ilość ma znaczenie. Wspomniane eksponaty to dowody rzeczowe oraz spisane relacje świadczące o objawieniach dusz czyśćcowych. Cała książka ojca Stanzione składa się z podobnych świadectw.

Autor rozpoczyna od przybliżenia nauki Kościoła Katolickiego w temacie czyśćca. Ks. Stanzione przywołuje również nauczanie Jana Pawła II na ten temat. Główną część tomiku zajmują relacje z wizyt dusz czyśćcowych, które przybyły z prośba o modlitwę. Zaprezentowane historie zostały uznane przez Kościół, więc nie ma podstaw, aby wątpić w ich autentyczność. I ta świadomość jest chyba najbardziej poruszająca. Wszystkie opowieści o gościach z zaświatów są fascynujące, trochę przerażające i niesamowite. Czyta się je niemal jak najlepszą opowieść grozy! Na końcu znajduje się niezwykle cenny dodatek - aneks, w którym zamieszono kilkanaście modlitw za zmarłych. Modlitwy te są raczej krótkie, więc można je z łatwością zapamiętać.

„Cierpiące Dusze. Opowieść o nawiedzeniach dusz czyśćcowych” to bardzo potrzebna i wartościowa książka. Jej najważniejszym przesłaniem jest istota modlitwy za zmarłych. No cóż, zapewne sami będziemy kiedyś w podobnej potrzebie. Po cichu liczę na to, że moi bliscy nie zapomną o mnie. W przeciwnym razie będę zmuszona ich odwiedzić... Polecam!

Przed laty w rzymskim kościele Najświętszego Serca Jezusa utworzono Muzeum...

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Poruszająca, nietuzinkowa i niezapomniana. Te trzy słowa, moim zdaniem, najtrafniej charakteryzują najnowszą książkę ks. Marcello Stanzione. "Cierpiące dusze" pokazują realne wydarzenia, w których udział brały dusze czyśćcowe, przypominają o naszych obowiązkach względem nich i wreszcie proponują konkretne modlitwy za Kościół cierpiący.

Lwią część książki zajmują opowieści o nawiedzeniach dusz czyśćcowych. Gdyby nie prawdziwe świadectwa uznane przez Kościół lub materialne dowody (a takich jest niemało) to aż trudno byłoby mi uwierzyć w niektóre historie. Jednocześnie podczas lektury tego rozdziału zastanawiałem się, co bym zrobił, gdyby to mnie wybrała jakaś dusza czyśćcowa, aby nieść jej pomoc. Zasadniczą część książki poprzedzają rozważania na temat czyśćca w świetle wiary katolickiej oraz relacja z odwiedzin Muzeum Dusz Czyśćcowych. Znajdują się w nim m.in. książeczka do nabożeństwa z odciskami palców zmarłej trzy miesiące wcześniej Marii Zaganti i poduszka z wypalonym śladem palca innej duszy czyśćcowej.

W aneksie autor proponuje konkretne modlitwy za zmarłych. Właściwie tylko jedna była mi wcześniej znana ("De profundis"). Wśród reszty znajdziemy m.in. modlitwę za zmarłych rodziców, modlitwy za zmarłych na każdy dzień tygodnia i modlitwę za zmarłego nagłą śmiercią. W przypadku "Cierpiących dusz" muszę zwrócić uwagę na okładkę. Teoretycznie nie powinno się oceniać książki po okładce, ale przecież niejednokrotnie pod jej wpływem decydujemy się na przeczytanie danej pozycji (lub jej zakup). Okładka "Cierpiących dusz" przykuwa uwagę. Uschnięte drzewo na tle pochmurnego nieba przypomina mi maksymę, którą dawniej wykuwano na grobach - "Hodie mihi, cras tibi".

Warto sięgnąć po "Cierpiące dusze" szczególnie teraz. Zbliża się Dzień Zaduszny. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę zmarłej osoby. Jest to także czas wzmożonej modlitwy za naszych bliskich, którzy tworzą teraz Kościół cierpiący. Może włączymy się w modlitwę przy pomocy aneksu z modlitwami najnowszej książki ks. Marcello Stanzione?

• Religia
  • ◄ Rok 2013 ►
  • Rok 2014
  • RELIGIA (skończona)
  • Śmierć - i co dalej?

Dodaj cytat z książki Cierpiące dusze. Opowieść o nawiedzeniach dusz czyśćcowych