Wieże Altdorfu - Kampania ścieżki przeklętych - cz 2

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
7 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby

Epicka przygoda trwa! Middenheim zostało uratowane przed całkowitym zniszczeniem, lecz Wewnętrzny Wróg nie został pokonany. Imperator i jego armia wyjechali ze stolicy, ruszając na północ, a w Altdorfie zło rośnie w siłę. W głębi miasta spoczywa ukryty sekret, który łudzi śmiertelników obietnicą niezmierzonej potęgi, lecz zsyła jedynie potępienie. W Wieżach Altdorfu Bohaterowie Graczy muszą wyruszyć do miasta zwanego Sercem Imperium , aby odnaleźć drugi z artefaktów zawierających duszę straszliwego demona. Jednakże Altdorf oplata gęsta sieć intryg i nie wystarczy zręczne władanie mieczem, aby przetrwać na niebezpiecznych ulicach dzielnic nędzy i jeszcze groźniejszych salonach arystokracji. W obliczu wrogów nowych i starych, ciśnięci w tajemny świat Kolegiów Magii i wspomagani przez nielicznych sojuszników Bohaterowie Graczy muszą powstrzymać machinacje Xathrodoxa Krwawego. Inaczej całą ludzką krainę czekają srogie konsekwencje.

Apfelbaum | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Kolejny tom ścieżek przeklętych zawiera znacznie ciekawszy opis miasta. Widać w nim mnóstwo punktów zaczepienia do opowiedzenia jakiejś historii, czy ukazania jakiejś ciekawostki. W niektórych miejscach autorzy przesadzili, ale ogółem czyta się ten fragment dość dobrze.

Gorzej wypada lektura przygody. Wydaje się ona mniej rozbudowana i nie zawiera zbyt dużo ciekawych rozwiązań fabularnych. Możliwe, że to efekt braku liniowość, która daje większą swobodę graczom, ale zmniejsza atrakcyjność tekstu jako lektury.

Pawev | 2018-07-23
Przeczytana: 24 listopada 2016