Taśmy Anatomiczne. Meridiany Mięśniowo-Powięziowe dla Terapeutów Manualnych i Specjalistów Leczenia Ruchem

Tłumaczenie: Mirosław Kokosz
Wydawnictwo: D&B Publishing
Anatomy Trains. Myofascial Meridians for Manual and Movement Therapists
anatomia, fizjoterapia
zdrowie, medycyna
Kamil

Zrozumienie roli powięzi w wykonywaniu prawidłowych czynności ruchowych i ich funkcji w tworzeniu zaburzeń posturalnych ma podstawowe znaczenie dla wszystkich praktyków zajmujących się dysfunkcjami somatycznymi. Książka Taśmy Anatomiczne: Meridiany mięśniowo-powięziowe dla terapeutów manualnych i specjalistów leczenia ruchem przedstawia „kompleksowe sposoby” spojrzenia na anatomię systemu mięśniowo-powięziowego i narządu ruchu, w szczególności zaś na połączenia pomiędzy mięśniami w obrębie sieci powięziowej występujące w obrębie całego ciała. W tej przystępnie napisanej książce przedstawiono szczegółowo, w jaki sposób wzorce naprężeń łączą się ze sobą w obrębie „sieci” mięśniowo-powięziowej i wpływają zarówno na stabilność ruchu, jak i na kompensację posturalną.

źródło opisu: www.dbpublishing.pl

źródło okładki: www.dbpublishing.pl

JakubVital | 2019-10-08

Rewelacja! Coś nowego wniesionego warsztatu pracy :D
Zdecydowanie polecam Fizjo - Terapeutom - Masażystom - Osteo :D

de_kasia | 2019-07-03
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Dla mnie jedna z najlepiej rozpisanych książek dotyczących anatomii. Szczegółowe ilustracje pokazujące przebieg taśm, wiadomości ogólne, funkcje, stacje kostne i tory mięśniowo powieziowe (plus ilustracje dotyczące umiejscowienia tych punktów), najważniejsze kwestie, ciekawostki. Konkretnie, jasno, punkt po punkcie omówione. Dosłownie wszystko czego można chcieć, uporządkowane, logicznie i co najlepsze... Książka o anatomii napisana tak, że czyta się lekko, z zaciekawieniem a nie jak kolejny typowy podręcznik. Miłe zaskoczenie i bardzo przydatna pozycja w przypadku pracy fizjoterapeuty.