Między ideałami a słabościami

Tłumaczenie: Joanna Kubaszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkoła Kierownictwa Duchowego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Studio Katolik
duchowość, ideały, słabości
religia

Bywa, że tak mocno identyfikujemy się z ideałami, iż wypieramy nasze słabości i ograniczenia, ponieważ nie odpowiadają obranym ideałom. Taka postawa prowadzi do frustracji i wewnętrznego rozbicia; przestajemy wtedy rozróżniać między ideałami a rzeczywistością. Nie akceptując własnej niemocy przerzucamy ją na innych, albo odrzucamy siebie. O. Anselm Grün wskazuje na drogę takiego przeżywania napięcia między duchowością „odgórną” i „oddolną”, która prowadzi do całościowego rozwoju człowieka w jego sferze ludzkiej i duchowej.

Tytuły konferencji:

1. Duchowość w perspektywie "odgórnej" i "oddolnej" w tradycji religijnej 44 min.
2. Dialog z namiętnościami i emocjami jako droga ku Bogu 57 min.
3. Choroba, kryzys i niepowodzenie jako doświadczenia otwierające na Boga 50 min.
4. Pokora drogą do własnej głębi, by odnaleźć w niej Boga 51 min.
5. Zamienić rany w perły - droga uzdrowienia według Hildegardy z Binden 61 min.
6. Duchowe podejście do lęku i depresji 68 min.

źródło opisu: www.sklep.katolik.tv

źródło okładki: www.sklep.katolik.tv

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!