Sentencje greckie

Wydawnictwo: Astrum
sentencje greckie astrum
inne
Damian

Starożytna Grecja nazywana jest kolebką kulturalną Europy. To ona jako pierwsza na starym kontynencie miała wysoko rozwiniętą kulturę, obejmującą fi lozofi ę, sztukę, literaturę czy architekturę. I w każdej z tych dziedzin twórcy greccy osiągnęli swoisty szczyt rozwoju. To oni są autorami najbardziej znanych sentencji, przejętych niemal przez wszystkie nacje. Możemy bezsprzecznie stwierdzić, że aforyzmy, przysłowia, powiedzenia są mądrością tego narodu. Dzięki ich ujmującej zwięzłości, niebywałej trafności i nieprzemijającej aktualności lepiej zrozumiemy świat grecki – od czasów najdawniejszych do epoki hellenistycznej. W zbiorze opracowanym przez Annę Chojnowską znajdziemy zatem myśli wybitnych fi lozofów starożytności, jak Sokratesa, Platona, Arystotelesa, mądrości najstarszych poetów i pisarzy, jak Homera, Safony, Alkajosa, Ezopa, Sofoklesa, Eurypidesa, czy wreszcie sentencje uczonych, jak Talesa z Miletu, Hipokratesa, Pitagorasa. Zebrane przez autorkę aforyzmy są poświęcone tematom zawsze aktualnym: miłości, przyjaźni, rodzinie, szczęściu, sprawiedliwości, prawu, władzy, dobru i wielu innym sprawom ściśle związanym z naszą egzystencją. Niektóre z nich zaciekawią, inne zadziwią, a z pewnością każdemu z nas dadzą wiele do myślenia!

źródło opisu: www.astrum.wroc.pl

źródło okładki: www.astrum.wroc.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!