dieta
poradniki
Marta

"METADIETA, Mikro kroki do Makro zmian" „Metadieta” to efekt wieloletnich poszukiwań popartych wiedzą, osobistą przemianą i poprawą stanu zdrowia Autorki. Co i jak jesz = jak żyjesz. Zastosuj choć jedną mikro-korektę i obserwuj efekty." Metadieta to nie instrukcja odchudzania dla celebrytów i polityków, chociaż wprowadzając jej elementy, odzyskasz optymalną wagę i sylwetkę. Nie jest to nowo...

"METADIETA, Mikro kroki do Makro zmian"

Metadieta to nie instrukcja odchudzania dla celebrytów i polityków, chociaż wprowadzając jej elementy, odzyskasz optymalną wagę i sylwetkę. Nie jest to nowo odkryta i modna dieta lecznicza, chociaż zawarte tu wskazówki sprzyjają zdrowiu, poprawiają wydolność seksualną, odporność i zdolność regeneracji organizmu.

Metadieta to proces poszukiwania i wdrażania m i k r o k o r e k t w zakresie tego, co jesz, jak jesz i jak żyjesz. Te mikrokorekty mogą dać makroefekty. To bank prostych wskazówek, inspiracji i sugestii, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, aby dobrze żyć, aby odzyskiwać i utrzymywać moc, lekkość, emanować dobrą energią.

Autorka „Metadiety” nie namawia nas do kolejnej diety-cud, nikogo nie reprezentuje, niczego nie chce nam sprzedać. Własnym życiem, osobistą przemianą, poprawą stanu zdrowia, samopoczucia i chęcią do życia, w postaci krótkich „lekcji” daje nam świadectwo skuteczności proponowanych mikro-korekt. Zastosuj choć jedną i obserwuj efekty – namawia nas Gosia Waluszewska. „Metadieta” to efekt jej kilkunastoletnich poszukiwań, lektur, badań i podróży po całym świecie. To poparte wiedzą i doświadczeniami przekonanie, że zmiana w wymiarze "co i jak jesz" procentuje przemianą tego "jak żyjesz".

Jacek Santorski w swojej recenzji napisał:
"Prostota wskazówek i przepisów wypracowanych i sprawdzonych przez Gosię, decyduje o tym, że możemy je realnie przekuć w nowe nawyki dobrego życia. Ich wszechstronność gwarantuje, że każdy z nas odnajdzie impuls i dobry powód do trwałych zmian. Doświadczyłem tego osobiście i dlatego każdemu polecam tę książkę z całego serca.
Dlaczego ta książka jest unikalna, może nawet w skali światowej? Autorka nie jest wyznawczynią żadnej teorii. Nie chce nam sprzedać żadnej metody, kursów ani materiałów. Jest jedną z nas, tyle że poświęciła wiele czasu, uwagi i odwagi, żeby sprawdzić, które elementy licznych teorii i modeli zdrowego żywienia i diet szczęśliwych ludzi NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ”.

Kim jest Autorka „Metadiety”? Nauczycielka jogi Sivananda. Absolwentka AWF, pływaczka w ścisłej kadrze przygotowań do Olimpiady w Moskwie. Podróżniczka. Kocha Azję, w szczególności Indie. Mężatka, matka dwóch synów, 16,18. Mieszka w Sopocie. Prowadzi osobisty blog o żywieniu i zdrowiu WWW.METADIETA.PL

źródło opisu: http://www.szulski.com/ksiazki/22

źródło okładki: http://www.szulski.com/ksiazki/22

CORO | 2014-03-19

Książka podpowiada jak mądrze i zdrowo się odżywiać.Jak wpływać na swoje zdrowie poprzez zdrowe żywienie. Wprowadzając w życie zasady kulinarne i obserwując organizm mamy ładniejszy wygląd i lepsze samopoczucie.

Anna | 2013-09-03

Dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i restrykcjami. Czasem jednak wystarcza niewiele, by zrobić dużo. Trzeba po prostu "wskoczyć" na właściwe tory. Gosia Waluszewska nie daje nam przepisu na szczęście, ale ukierunkowuje ku lepszemu życiu.

Żyjemy za szybko i ciągłym w stresie. Często brakuje nam czasu. Stale gdzieś gonimy, nie zastanawiając się tak naprawdę, czy podążamy dobrą drogą. W pewnym momencie nie potrafimy się zatrzymać, a wiele z pozoru nieistotnych wyborów dokonujemy mechanicznie. Nabieramy setki złych nawyków, które po jakimś czasie zbierają swoje żniwo. Odbijają się na zdrowiu, kondycji fizycznej, sylwetce, a nawet samopoczuciu. Często tkwimy w przekonaniu, że to, co serwują nam czołowi producenci na świecie jest dobre i dla nas najlepsze. Kuszą nas kolorowe etykiety i ciekawe slogany.

Zmiany zacznę od jutra

W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że trzeba coś zmienić. Zmiany kojarzą się z reguły źle. Często już na samym starcie zniechęcają do działania. Zmiana dla...