Spawn 1/1997

8387204102
Spawn
komiksy
scorpio84

Jest rok 1992, w zaułkach Nowego Jorku pojawia się tajemniczy osobnik, ubrany w dziwaczny strój. Jedyne co pamięta to to, że w chwili śmierci zawarł pakt z diabłem, by ten pozwolił mu wrócić na ziemię. Jednak Malebolgia go oszukał i teraz osobnik nie pamięta nic ze swojego, życia. Co chwile odzyskuje fragmenty swoich wspomnień, jednak cały czas jest tego zbyt mało by ułożyć to w jakąś sensowną całość, wie tylko, że wrócił tu dla kobiety, której twarz go teraz prześladuje. Jego przerażenie pogłębia fakt, że po zdjęciu maski okazuje się, że wygląda on jak gnijący trup! Tego wszystkiego nie równoważy nawet potężna moc, jaką otrzymał zawierając pakt. Tymczasem w mieście, ktoś w niezwykle brutalny sposób morduje szefów różnych mafii.

źródło opisu: http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_spawn_1997&kat=str

źródło okładki: http://static.myvimu.com/photo/61/10876123_m.jpg

Beremis | 2015-04-19
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Odgrzebany staroć, ale dalej trzyma klasę. Mroczny i ponury klimat, zalążek historii, która daje spore na kolejne zeszyty. W niektórych dymkach patos aż kapie, słowa mocne i wzniosłe, że aż kiczowate, ale już po kilku kadrach wiemy, że nie będzie to zwykła walka dobra ze złem, historyjki zakończone morałem dla małych dzieci. Wstęp do historii bardzo dobry. Graficznie? Momentami tak jakoś irytująco, drażniąco, ale pasuje do koncepcji.

InnerSpirit | 2015-08-12
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 1997 rok

Czytanie komiksów z serii Spawn to 100% marnowanie czasu. Jeśli sięgniesz po którykolwiek odcinek z tej serii, nie będziesz wiedział o co tam chodzi. Jeżeli będziesz czytał całą serię po kolei, też nie będziesz wiedział o co tam chodzi. Scenarzysta, który to pisał sam nie wiedział o co tam chodzi.

McFarlane po odejściu z Marvela postanowił stworzyć własną postać. Nazwał ją Spawn, miał jakiś tam pomysł początkowy na tą postać i historię, tylko nie wiedział co dalej. W rezultacie na pytania zadane w pierwszym numerze nie otrzymujemy odpowiedzi, tylko ciągną się one dziesiątkami numerów. Autor dodaje do tej serii coraz to nowe pytania i tajemnice, i po wydaniu ponad 100 numerów zaplątuje się w tym wszystkim i nie wie co ma z tym zrobić. Ten komiks to przykład jak zarabiać pieniądze, rozciągająć w nieskończoność jedną historię. W Stanach Zjednoczonych wyszło już ponad 200 numerów na przestrzeni 20 lat, żeby być na bieżąco i w miarę orientować się w tej historii, trzeba czytać...

Szejk | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Świetne rysunki, reszta bez szału. No i porządne wydanie od TM-Semic... łezka się w oku kręci, że to już 20 lat. :)

QUEENfan | 2017-03-17
Mikołaj Ka | 2016-11-26