Krajobrazy mojej duszy. Księga I

Wydawnictwo: Novae Res
Filozofia, filozofia reigii, dusza
filozofia i etyka
NovaeRes

„Krajobrazy” to cykl 6 tomów, w których autor zadaje pytania i stara się dać odpowiedź na fundamentalne psychologiczno-filozoficzne zagadnienia metafizyczne, epistemologiczne i ontologiczne dotyczące człowieka. To sokratejski przewodnik po tym, co ludziom znane i nieznane, czego chcieliby się dowiedzieć o sobie samych, a co często leży na pograniczach i peryferiach ludzkiej świadomości. Co leży w zakresie naszego poznania, a co być może na zawsze pozostanie tajemnicą.

Księga I wciąga czytelnika w eksperyment, któremu autor poddał się osobiście. Czy możliwe jest podróżowanie świadomością poza ciałem?

Kim jestem?
Czy już kiedyś żyłem?
Kim byłem w poprzednim życiu?
Kim będę w kolejnym?

źródło opisu: Novae Res 2013

źródło okładki: Novae Res 2013

PiórkoAngeliki | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Niedawno zapisałam się na forum davidicke.pl , a tam przypadkowo znalazłam temat dotyczący Jarka Bzomy i jego "Opowieści topografa" emitowanych na YT.
Obejrzałąm i od razu zamówiłam wszystkie sześc tomów jego magnus opus ...w ciemno.
Jeśli mówi Wam coś nazwisko Monroe,frazy :Hemi Sync,podróże poza ciałem-to wiecie o co chodzi.
Tych,którym nic to nie mówi informuję,że facet od kilku lat zadaje temat/pytanie swojej Duszy i ...idzie spać :).
Potem zapisuje swoje sny,oraz to jak je interpretuje- tak powstały jego ksiązki.
Jarek Bzoma jest stomatologiem,mieszka w Lublinie i jest przy zdrowych zmysłach..tak twierdzi ;).
Od zawsze szukałam czegoś,czym mogłabym się zając bez wkuwania pamięciowego,tak więc odpadły na przedbiegu Tarot,astrologia itp...a tu doznałam olśnienia:śnienie! To jest to.Zadajesz pytanie i idziesz do ciepłego łóżeczka,budzisz się i zapisujesz sen.Oczywiście na początku nic nie umiesz rozgryżć,ale jak ze wszystkim,trzeba czasu ,by nauczyć się odkodowywać sen,co nie...

Madelaine Słowacka | 2013-10-07

Po pierwszy tom cyklu Krajobrazów autorstwa Jarosława Bzomy sięgnęłam z ogromnym entuzjazmem. Oczekiwałam porywającej narracji, głębokiej treści i niepospolitych przemyśleń, ocierających się o teorie filozoficzne największych mędrców. W trakcie lektury mój zapał systematycznie znikał, jak powietrze uchodzące z przebitego balonika.

Nie mogę powiedzieć, że poczułam się oszukana. Nie wyczuwam fałszu w tym, co opisuje autor. Pisarz sprawia wrażenie wrażliwego, pełnego zrozumienia dla Innego, poszukującego humanisty, a takie osobowości cenię najwyżej. Co w takim razie jest nie tak z jego dziełem życia?

Cenię autora jako człowieka, który ma odwagę publicznie skrytykować skostniałe instytucje, które nie wiedzieć czemu roszczą sobie prawa do zarządzania ludzką duchowością, ukazywania jedynej właściwej drogi, korygowania kręgosłupa moralnego według własnych kryteriów i pokazywania, jak ma wyglądać poprawne doświadczenie wewnętrzne. Jest to przykre tym więcej, że przyszło mi żyć w kraju, w...

| 2018-11-28

Przeczytałem wszystkie tomy. Długa lektura, momentami może nużyć ale tematyka snu i jawy jak i tego co się dzieje w tej przestrzeni jest arcyciekawa. Autor włożył sporo wysiłku w próbę przekazania swoich "przygód". Książkę inaczej się odbiera gdy samemu podejmuje się aktywność o której autor się rozpisuje.

Piotrek Majewski | 2018-09-14
Przeczytana: 06 lutego 2018

Księga I zawiera informacje, w której autor między innymi:

• opisuje swoje doświadczenia z podróży sennych,
• umieszcza korespondencje ze znajomymi, którzy również podróżowali astralnie,
• interpretuje swoje doświadczenia senne oraz innych,
• cytuje dzieła różnych autorów, ukazując ich poglądy odnośnie różnych zagadnień i uzupełnia je o swoją wiedzę i opinie,
• tłumaczy różne zjawiska związane ze śnieniem.

czang | 2017-11-19
Przeczytana: 11 listopada 2017