8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Filozofia, etyka, teoria, praktyka, edukacja
filozofia, etyka
Andrzej

Prezentowany wybór dzieł Hansa-Georga Gadamera, jednego z najwybitniejszych filozofów współczesnych, zawiera jego nietłumaczone dotychczas na język polski teksty. Podzielony jest na trzy części, z których pierwsza zawiera teksty dotyczące podstawowych założeń filozofii hermeneutycznej i jej miejsca wśród nauk humanistycznych, druga - teksty o zagadnieniach etycznych i antropologicznych, trzecia zaś dotyka szeroko rozumianej problematyki edukacyjnej. Książka ta z pewnością służyć będzie jako doskonała pomoc dydaktyczna na takich kierunkach, jak: pedagogika, filozofia, antropologia, socjologia, psychologia.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 2008

Andrzej | 2013-07-16
Przeczytana: 2010 rok

Warto czytać słowa ludzi po prostu mądrych. Polecam, nie tylko dla filozofów.