Wyspy Szczęśliwe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Josephine

W dorobku twórczym Andrzeja Zeylanda tematyka życia młodzieży, dotycząca w szczególności jej postaw społecznych i moralnych, swój pełny i artystycznie dojrzały wyraz znalazła w "Wyspach Szczęśliwych" powieści nagrodzonej na Poznańskim Konkursie Literackim w 1971 roku. Jest to utwór opowiadający o życiu grupy chłopców w zakładzie poprawczym. Obraz tego odizolowanego, pełnego konfliktów świata, kierującego się własnymi, często brutalnymi prawami, stanowi tło, na którym autor kreśli powikłane losy młodocianych bohaterów, ukazuje ich przeżycia, klęski i ambicje, a także ich marzenia o lepszym życiu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własny skan