Beskid Żywiecki. Przewodnik [Galileos]

Wydawnictwo: Bezdroża

Przewodnik obejmuje obszar Beskidu Żywieckiego. Pierwsza część przewodnika opisuje miejscowości znajdujące się na obszarze tego pasma górskiego, w tym miasta: Żywiec i Sucha Beskidzka.Znajdują się tu także plany centrum tych miast. Druga część przewodnika zawiera opis 10 tras pieszych, prowadzących na szczyty Beskidu Żywieckiego i mijanych po drodze ciekawych miejsc. Do każdej trasy dodano mapę w skali 1:30 000. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia. Zaznaczono wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion