PHP 5. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion

Praktyczna pomoc na co dzień - sięgnij po świetną ściągawkę z PHP!Struktura języka, czyli znaczniki, typy danych, operatory i inne elementyInstrukcje sterujące oraz funkcje, czyli wydawanie różnych poleceńProgramowanie obiektowe, czyli najkrótsza droga do celuJęzyk skryptowy PHP od lat wciąż na nowo udowadnia swoją elastyczność i niezawodność. Wykorzystywany do tworzenia dynamicznych serwisów internetowych, a także samodzielnych aplikacji, szczególnie dobrze sprawdza się wtedy, gdy chcemy zapewnić możliwość współdziałania naszej witryny z różnymi formatami danych oraz skomplikowanymi bazami. Ponadto jego opanowanie nie nastręcza wielu trudności, a efekty pracy nawet początkujących webmasterów bywają wręcz spektakularne. Jeśli masz już za sobą pierwsze kroki w dziedzinie programowania w PHP5, w codziennej pracy z pewnością przyda Ci się poręczna ściąga, w której zawarto najważniejsze informacje i sposoby wykonywania podstawowych zadań programistycznych. Właśnie trzymasz ją w ręku!"PHP5. Leksykon kieszonkowy" powstał po to, by ułatwić Ci szybkie przypomnienie sobie wybranych zagadnień związanych z tą tematyką. Znajdziesz tu informacje o instalacji oraz konfiguracji środowiska w systemach Linux i Windows, strukturze języka, instrukcjach sterujących czy funkcjach. Przeczytasz o operacjach na danych, a także o obsłudze ciągu znaków daty i czasu. Przypomnisz sobie, jak używać tablic, współpracować z serwerem i przeglądarką, obsługiwać wyjątki. W leksykonie odszukasz także wiadomości dotyczące systemu plików i programowania obiektowego. Wszystko to wydatnie skróci Twoją pracę i pomoże Ci uniknąć wielu potencjalnych błędów.Instalacja i konfiguracjaStruktura językaInstrukcje sterująceFunkcjeOperacje na danych i obsługa ciągu znakówTabliceObsługa daty i czasuWspółpraca z serwerem i przeglądarkąProgramowanie obiektoweWyjątkiObsługa systemu plików

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion