Java EE 6. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion

Korporacyjna wersja Javy (JEE, od ang. Java Enterprise Edition) święci triumfy. Najświeższa odsłona tego języka, oznaczona numerem 6, rozwiązuje problemy znane z poprzednich wersji oraz wprowadza wiele nowości i ulepszeń. Dzięki tym zmianom praca programistów stała się tak przyjemna i wydajna, jak nigdy przedtem. Przejrzyste API, wstrzykiwanie zależności (CDI) oraz dobre wsparcie dla usług sieciowych i formatu REST (JAX-RS) to tylko niektóre z atutów JEE6.Ten wyjątkowo poręczny leksykon dostarczy Ci garść najważniejszych informacji o JEE6, które zawsze możesz mieć pod ręką. W trakcie lektury dowiesz się, jak nowe elementy platformy wpływają na znane wzorce projektowe i jak korzystać z Java Persistence API (JPA). Poznasz także charakterystykę każdego rodzaju ziarna Enterprise JavaBeans (EJB). Ponadto nauczysz się tworzyć usługi sieciowe w oparciu o protokół SOAP i REST oraz korzystać z usług rozsyłających wiadomości (JMS). Na sam koniec zobaczysz, jak zapewnić integralność Twoim danym z wykorzystaniem BeanValidation (JSR-303).Obowiązkowa pozycja dla każdego programisty JEE6. Jeszcze nigdy tak szeroki zbiór informacji nie był dostępny w równie poręcznej formie. Musisz go mieć!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion