Rośliny rabatowe i balkonowe atlas kieszonkowy

Wydawnictwo: Delta W-Z
poradniki

Ogród bez kwiatów letnich lub roślin rosnących w pojemnikach na tarasie, balkonie czy parapecie okiennym nie jest w stanie dać pełnej satysfakcji. Dopiero intensywna barwa kwiatów i soczysta zieleń liści roślin, wybranych spośród 222 przedstawionych w tym atlasie bylin i krzewów, roślin jednorocznych lub dwuletnich, stworzą w ogrodzie wspaniałą, wakacyjną atmosferę. Aby jednak zapewnić im najlepsze warunki rozwoju, w poszczególnych notkach przedstawiono najważniejsze informacje na temat charakterystycznych cech danej rośliny, warunków jej uprawy i zimowania. Dzięki barwnym zdjęciom i czytelnym piktogramom z łatwością nauczymy się rozpoznawać rośliny, które chcielibyśmy mieć w naszym ogrodzie lub na tarasie.