Fables: Super Team
fantasy, baśnie
komiksy
Szufe

Kolejny odcinek zmagań Baśniowców z Panem Mrocznym! U granic Przystani czai się zło. Karmiony strachem i napędzany złem Pan Mroczny powstał i jest potężniejszy niż kiedykolwiek! Wkrótce obrona Baśniowców upadnie i staną w obliczu zagłady! Ale wtedy nadejdą… B-Men! Zebrani przez wielką i potężną Ozmę oraz mądrego i (chwilowo) przykutego do wózka inwalidzkiego Pinokia ci wspaniali Baśniowcy...

Kolejny odcinek zmagań Baśniowców z Panem Mrocznym!

U granic Przystani czai się zło. Karmiony strachem i napędzany złem Pan Mroczny powstał i jest potężniejszy niż kiedykolwiek! Wkrótce obrona Baśniowców upadnie i staną w obliczu zagłady! Ale wtedy nadejdą… B-Men! Zebrani przez wielką i potężną Ozmę oraz mądrego i (chwilowo) przykutego do wózka inwalidzkiego Pinokia ci wspaniali Baśniowcy połączą swe siły, by stworzyć drużynę, która położy kres wszystkim innym grupom. Każda superbohaterska osobowość będzie miała swoją reprezentację – wielcy i silni faceci, faceci w boskich zbrojach, miniaturowe ludziki, które mogą wskoczyć do uszu złych gości, dziewczyna potrafiąca latać! Nawet szelmowski i kudłaty antybohater z pazurami –- Bigby Wilk we własnej osobie! Przezwyciężą strach i pokonają Pana Mrocznego raz na zawsze! A może jednak wszyscy zginą?

Wspaniały zespół Billa Willinghama, Marka Buckinghama i Steve’'a Leialohy łączy siły z rysownikami Erikiem Shanowerem (Age of Bronze, Ozma of Oz) i Terry’m Moore’'em (Strangers In Paradise, Echo), czego efektem jest przewrotna baśniowa epopeja pełna archetypicznych tropów.

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

Yave | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Usłyszałem ostatnio dobry dowcip <śmiech> Brzmiał mniej więcej tak... "Im dalej w 'Baśnie' tym gorzej". Haha! Nie wiem, kim jesteś autorze, ale dzięki za ten świetny żart, bo naprawdę mocno się uśmiałem!

Nadszedł czas ostatecznej konfrontacji z Panem Mrocznym. Baśniowcy ukrywający się w królestwie Muchołapa przygotowują się jak mogą, łapiąc się tak słabej nadziei, jak bohaterowie komiksowi. Na czele z ekspertem Pinokiem i nową wiedźmą #1 Ozmą, tworzą swoją własną SUPERDRUŻYNĘ.

Jest wiele powodów, dla których uważam ten tom "Baśni" za jeden z najlepszych. Największym z plusów jest jednak humor. "Superdrużyna" jest bowiem fantastyczną parodią klasycznego superhero. Już sama ich nazwa "B-men" o tym mówi. A oprócz tego jest jeszcze śmigający na wózku przywódca Pinokio, obowiązkowy zmniejszający się członek drużyny, oczywiście mamy też swoistą inspirację Wolverinem w postaci Wilka. Wszyscy dostają swoje kostiumy i pseudonimy, przewidują też, że z początku będą przegrywać, by...

giera | 2016-02-22

Baśnowcy muszą pokonać Pana Mrocznego. Nie mają innego wyjścia. Jeśli tego nie zrobią, zostaną całkowicie unicestwieni. Wydawało się, że Kampanula (eks Frau Totenkinder) znalazła sposób na obezwładnienie złego – epizod starcia przedstawiony był w tomie Róża Czerwona. Radość była jednak przedwczesna. Mroczny okazał się silniejszy od całej magii, którą przez wieki gromadziła czarownica. Baśniowcy zostali kolejni raz pobici i zmuszeni, aby z Farmy salwować się ucieczką. Aktualnie przebywają w magicznym królestwie Muchołapa.

Przystań to już ostatni bastion obronny. Na miejscu inicjatywę przejmują Pinokio i Ozma, którzy wpadają na pomysł utworzenia superdrużyny o wdzięcznej nazwie: B-Men. Pinokio jest fanem docześniackich komiksów, dlatego wzoruje ekipę herosów na X-Menach. Sam dobrze gra rolę prawdziwego lidera – przez cały album porusza się na wózku inwalidzkim – skojarzenia z profesorem Xavierem są jak najbardziej na miejscu. Rekrutacja członków drużyny, którzy nie mogą czuć strachu...

Arthaniel | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Ogromny zawód. Samo główne założenie tomu szesnastego z początku wydało mi się mocno naciągane, a kiedy już udało mi się jakoś do tego pomysłu przekonać i uwierzyć, że może Willingham rzeczywiście wyciśnie tu z tematyki superhero coś nowego, że może bohaterowie wymyślą zaraz jakąś genialną taktykę, jak to było podczas starcia z siłami Adwersarza - wtedy właśnie scenarzysta zagrał mi na nosie i zakończył wątek Pana Mrocznego w sposób co prawda nieprzewidywalny, ale przy tym niestety niemożliwie banalny. Typowe pójście na łatwiznę. Szkoda, wielka szkoda. Baśnie to chyba najbardziej nierówna seria komiksowa, jaką kiedykolwiek czytałem. Oby kolejny tom był lepszy!

QUEENfan | 2017-09-24
Tixon | 2017-08-19